Кафе муабет

Погледнете како изгледа сопругата на Вело Марковски 4 месеци откако се порoди

Евгенија повторно е во топ форма, а се породи пред само неколку месеци

Сопругата на Вело Марковски е преубава бринета која што со својот шарм го освои срцето на познатиот професор и инфектолог.

Тие и покрај разликата во годините важат за совршен пар кој ужива во улога на родители и во секој момент поминат со своите наследници.

Вело Марковски стана познат на македонската јавност со неговите бројни гостувања во нашите телевизии и со неговите ставови во врска со епидемијата. Како еден од најстручните инфектолози и искусен професор, тој често гостуваше во медиумите, а неговите емисии предизвикаа внимание и надвор од нашата држава. Некои од неговите ставови кои беа спротивни на оние што ги пласираше власта, беа поприлично критикувани од еден дел на јавноста и стручното мислење, но повеќето од нив всушност беа точни. Таков на пример беше неговиот став дека докторите треба да намалат со давањето антибиотици кај пациентите кај кои е дијагностицирано дека се заразени со Ковид, кои некои доктори им ги препишуваа „за секој случај“, за што тој апелираше и преку својот профил на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Интересно за него е и тоа што е во брак со Евгенија Николовска Марковска која исто така и е позната на нашата јавност.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Евгенија е поранешен модел и манекенка која во нејзината кариера се има појавено на бројни ревии и има освоен повеќе титула на разно-разни избори за убавина. Таа се има појавено и во неколку македонски спотови, а од пред неколку месеци повторно се најде во центарот на вниманието.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Имено, и покрај тоа што Вело и Евгенија својот приватен живот го чуваат далеку од очите на јавноста, понекогаш се случува „под радарот“ да поминат некои информации за нив.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Таков беше случајот кога поубавата половина на професорот пред неколку месеци се породи и повторно се оствари во улога на мајка.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Таа среќната вест дека роди ќеркичка самата ја сподели на социјалните мрежи, а од бракот со Вело веќе има и еден син.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Па на тој начин јавноста откри дека љубовта на неговиот живот е убавата Евгенија, која Вело долго време ја чуваше од очите на љубопитните погледи. Таа воедно е и негова најголема поддршка, но и критичар за сето она што го прави во својата кариера, а колку Марковски е вљубен во неа може да се забележи и од нивите заедничките фотографии на социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин

Тој дури и запеа неодамна, а видео записот на Јутуб на кој пее позната македонска песна веднаш стана вирален.

Фото: Принтскрин

Но многу поактивна на социјалните мрежи е неговата сопруга, која откако се породи објави неколку фотографии со кои ги изненади сите.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Имено, на нив таа изгледа прекрасно, а бременоста воопшто не и се познава и тоа речиси по само неколку недели од породувањето.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Од фотографиите можеме да видиме дека убавата Евгенија ужива во мајчинството и максимално е посветена на своето бебе, но и дека сите свои обврски ги извршува со многу елан и радост така што ништо не и е тешко.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Без да биде премногу оптоварена со својот изглед ужива во благодатите на мајчинството и во растењето на нивните наследници.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Па, погледнете како убавата Евгенија изгледа сега, на почетокот од петтиот месец на нејзината мала ќеркичка.

Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска
Фото: Инстаграм/ Евгенија Марковска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close