Кафе муабет

Погледнете како денес изгледа првиот сопруг на Драгана Мирковиќ: Со овој политичар беше пред да се омажи со Тони

Тие се венчале на шега...

Бракот на фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ и бизнисменот Тони Бијелиќ важи за еден од најстабилните на јавната сцена, а парот е вљубен повеќе од две децении.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Круна на нивната љубов се синот Марко и ќерката Мануела, а пејачката уште од првата средба била маѓепсана од сопругот.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

– Во тој момент, кога ми ја подаде раката да се запознаеме, почувствував нешто необично. Поради силата на моите емоции не го ни слушнав неговото име. Мислев дека никогаш повеќе нема да го видам во животот, но тој се трудеше да биде поинаку– истакна своевремено Драгана.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

На нејзините обожаватели им е добро познато дека пејачката пред да го запознае Бијелиќ била во долга врска со Зоран Башановиќ, бизнисмен и политичар кој дури и бил менаџер.

фото принтскрин

Поранешниот пар постигна многу деловни успеси и имаше одлични односи, а малку е познато дека во една прилика дури и се „венчаа“ на шега.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Имено, Башановиќ во едно интервју во 2010 година изјави дека не бил во контакт со пејачката по раскинувањето и се присети на една симпатична анегдота од деновите со неговата најголема љубов.

фото принтскрин

-Многу време поминувавме надвор од државата, а кога не работевме одевме што подалеку, бидејќи тоа беше единственото место каде што имавме мир. На далечни дестинации и острови има туристички венчавки на кои луѓето се венчаат од шега. Па јас и Драгана се венчавме во капела во Лас Вегас, како и многу познати парови, но таа свадба никаде не беше регистрирана и не важи. Ако тоа беше некое тајно венчање за кое се зборуваше сега не е – изјави Башановиќ.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Жали што не родила трето дете

Фолк дивата неодамна откри дека многу страдала бидејќи не и се исполнила желбата да роди трето дете.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

‒ Добив се во животот освен третото дете, за жал. Малку доцнев со тоа и се преценив. Сите ми велеа: „Ох, изгледаш помлада, невозможно е да си на таа возраст.“ И така малку се заборавив и кога сакав да се израдувам со друго бебе на четириесет години, мојот биолошки часовник чукна така што, за жал, не можев да имам трето дете. Тоа е мојата единствена неостварена желба – откри Драгана и истакнала дека поради тоа долго патела.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

‒ Некое време многу страдав, но веќе не затоа што имам прекрасни деца и со нетрпение ги чекам нивните деца, па ќе надокнадам еден ден. Додуша се уште се млади, треба уште да проживеат за подоцна да бидат спремни за брак. Треба да се забавуваш кога си млад, а кога ќе се омажиш млад, тогаш тој недостаток на забава те фаќа кога не треба, па не им го препорачувам тоа искрена беше Драгана.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close