Кафе муабет

Погледнете каков фраер фати Данијела Мартиновиќ- љубов како на филм, го преболе Грашо и заврши во прегратки на овој инспектор

Отрки дека е среќна и заљубена...

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ долго време беше во центарот на вниманието поради разделбата од пејачот Петар Грашо со кого беше во врска повеќе од две децении.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Додека Грашо во меѓувреме се ожени го Хана Хулиќ и ја добија ќерката Алба сите очи беа вперени кон Данијела.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Имено пејачката воопшто не се огласуваше на тема разделба од поранешниот партнер а ниту тој не ја откри вистинската причина за крахот на љубовта која траеше долги години.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Но изгледа дека коцките се наместија и во љубовниот живот на пејачката па таа сега повторно е заљубена.

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

Сплитската пејачка веќе извесно време е во врска со криминалистичкиот инспектор Јосип Плавиќ.

Како што кажува Данијела, таа се запознала со Плавиќ кога нејзиниот адвокат поднел жалба за кражба на идентитет преку Интернет пред околу една година. Полицијата брзо го решила случајот, а пејачката и инспекторот продолжиле со контактот од кој на крајот се „родила“ љубов.

Фото Фејсбук/Јосип Плавиќ

– Се започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи. Откако се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, погледи за животот и светот околу нас, па дури и некои соништа – изјавила Даниела за Глорија.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Кога најнеобичните околности ќе спојат двајца апсолутни странци, кои дотогаш не знаеле ништо еден за друг, тогаш, секако, ви паѓа на памет дека тоа би можело да биде филмско сценарио. Поминуваме низ многу убави моменти за кои секако ќе се огласам во иднина бидејќи сакам оваа приказна да остане абележана – истакна пејачката.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close