Кафе муабет

Погледнете каква убавица е сопругата на Никола Роквиќ: Без филтри и шминка- Бојана е СОВРШЕНА ЖЕНА!

Ги красеше насловните страници на бројни модни списанија и беше заштитно лице на многу брендови...

Поранешнaата манекенка и учесник на Survivor, изгледа совршено без ниту грам шминка.
Бојана Баровиќ (38) со својата природна убавина постигна голем успех во манекенството, но и во новинарство, глумата и музиката.

Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Уште на 14-годишна возраст, таа влезе во светот на модата, која, во годините што следеа, и овозможи живот низ Европа, како и во Азија и Америка, каде што посетуваше часови по глума и доби неколку улоги.

Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Ги красеше насловните страници на бројни модни списанија и беше заштитно лице на многу брендови, а нејзиното учество во реалното шоу „Преживеан“ беше клучен момент за да се запознае со својот избраник, пејачот Никола Роквиќ, со кого подоцна се омажи и создаде семејство.

Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Бојана исто така е многу свесна за нејзината убавина, па затоа нема проблем да се фотографира без шминка и на својот нстаграм профил објавува фотографии без никакви ефекти.

– Кога би можела да бирам, би било – без филтри, без шминка, издание за на плажа и живот на плажа засекогаш – рече Баровиќ во една прилика.

Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close