Новости

Погледнете каква убавица е девојката што му го украде срцето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

Димче Арсовски стави крај на ергенскиот живот

Откако минатата, 2020 година донесе тага и несреќа во многу домови во светот, секој од нас надежите ги положува во оваа 2021 година.

Се чини дека на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, оваа Нова година му започна навистина среќно.

Прво на 17 јануари го прослави својот роденден. Неговата девојка Соња сподели фотографија од него на која тој дува свеќички и напиша:

Фото: Инстаграм

„Среќен роденден љубов моја. Ти посакувам многу здравје и среќа, а желбите веќе ни се остварија“, му порача Соња на саканиот.

Фото: Инстаграм

Но, среќата не заврши тука. Утредента Арсовски на социјалните мрежи сподели дека става крај на ергенскиот живот и дека ја запросил Соња.

Фото: Инстаграм

Тој објави фотографија на која ја држи Соња за рака, а во преден план е вереничкиот прстен.

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

„Доста беше, до вечноста“, напиша тој на социјалните мрежи.

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Соња Тодорова по потекло е од Струмица и е основач на маркетинг агенцијата Дот Медиа.

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Убавата вест и таа ја сподели на социјалните мрежи.

„Роденденски подарок за мене или за него? За двајцата! До вечноста, љубов моја“, напиша Соња на својот профил на социјалните мрежи.

Честитки!

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова
Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close