Дом и семејство

Погледнете во каков луксуз живее Неда Украден: Домот и е толку голем што комуницираат преку телефон

Таа ужива со семејството...

Пејачката Неда Украден зад себе има богата музичка кариера и важи за една од најбогатите ѕвезди во регионот.

Фото Инстаграм/Неда Украден

Неда поседува и неколку луксузни имоти, а станот во кој живее со семејството е толку простран што мора да се јавуваат по телефон.

фото инстаграм/Неда Украден

Последен во низата нејзини станови е оној во Загреб.

Фото Инстаграм/Неда Украден

Освен тоа, пејачката поседува куќа во Бока Которска, два стана на Баново брдо, како и луксузен имот во елитната населба Белград на вода.

Фото Инстаграм/Неда Украден

Пејачката ја има Јелена од бракот со познатиот режисер Милан Билбија со кој беше 10 години, а потоа следуваше развод.

фото инстаграм/Неда Украден

Нејзина најголема гордост се внуците Александра, Неда и Душан, како и ќерката Јелена.

Фото Инстаграм/Неда Украден

„Пораснав како единица, како и ќерка ми. Таа е мојата најголема сила. Му благодарам на Бога што таа и мојот зет Пеџа ми го дадоа најголемото богатство на светот, моите внуци, мојата најголема сила и мојата среќа. Јас сум навистина среќна жена и не барам ништо повеќе од животот. На оваа возраст имам публика од 7 до 77 години покрај среќно семејство, па што повеќе да посакам“, изјави неодамна за „Сцена“ Неда.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

Нејзината ќерка Јелена еднаш изјави дека станот во кој живеат е толку голем што комуницираат преку телефони.

Фото Инстаграм/ Јелена Билбија Миновиќ

„Среќа што имаме голем стан толку многу што мораме да се јавуваме на телефон и да си пишуваме пораки, па мама секогаш да се изолира и да се одмори. Сепак, таа ретко го прави тоа. Мајка ми има енергија како никоја друга, има сила на змеј на сцената, а дома е нежна баба за внуците“, изјави еднаш Јелена за „Блиц“.

фото инстаграм/Неда Украден

“Децата ја прават мама најсреќна на светот, а со нив сè и е полесно. Кога баба не напушти во февруари по долго и тешко боледување, единствените луѓе кои можеа да ја насмеат мама и да и ги пренасочат мислите беа нејзините внуци. Среќа што имаме голем стан што мораме да се јавуваме на телефон и да си праќаме пораки, па мама секогаш може да се изолира и да се одмори. Сепак, таа ретко го прави тоа. Мајка ми има енергија како никој друг , таа има сила на змеј на сцената, а дома е нежна баба за внуците“, изјави ќерката на Неда Украден.

фото инстаграм/Неда Украден

Го носи епитетот најзгодна баба

– Тоа име најзгодна баба секогаш ме засмејува, но тоа воопшто не ми пречи, особено бидејќи сум многу горда на моите внуци. А зборот баба е најубавиот збор на светот – рече во една прилика пејачката.

фото инстаграм/Неда Украден

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од луксузниот дом на пејачката…

фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден
фото инстаграм/Неда Украден

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close