Кафе муабет

“Повеќе не сме заедно, му ја посакувам целата среќа во животот”: Дојде крајот на љубовната бајка?

Денес Жељко е во хармоничен брак со Јована...

Жељкo Јоксимовиќ, важи за еден од најголемите заводници и еден од најпознатите пејачи во регионот. Познато е дека пред десетина години срцето му го освои водителката Јована Јоксимовиќ со која е во складен брак.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Во последно време Жељко повеќе се занимава со компонирање и продукција, па стана сопственик на ТВ К1.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Исто така, кога станува збор за приватниот живот на пејачот, тој се оженил со првата сопруга Весна, со која ја има ќерката Мина уште кога бил многу млад.

ФотоИнстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Жељко стапи во втор брак со ТВ водителката Јована Јоксимовиќ во 2008 година, а пејачот со неа има три деца, а нивниот брак важи за еден од најхармоничните на естрадата.

фото инстаграм/Мина Јоксимовиќ

Жељко пред Јована имаше неколку сериозни врски кои мирисаа на брак, па една од тие врски беше и онаа со водителката Адријана Чортан, со која Жељко беше во врска неколку години, па дури и живееја заедно. Недолго по разделбата со Адријана тој започна врска со Јована со која потоа се ожени, а медиумите пишуваа и дека Јована е главниот виновник за прекинот на врската меѓу Адријана и Жељко.

фото принтскрин

Самиот Жељко никогаш не сакаше да зборува на таа тема, но Адријана еднаш во едно интервју изјави дека се пишуваат и зборуваат секакви работи, вклучително и тоа дека била депресивна затоа што тој ја оставил и дека во напад на бес го демолирала станот и слично. Таа рече дека не може и не сака да влијае на мислењето на луѓето кои не ја ни познаваат, но истакна дека и за врска и за прекин на врската се потребни двајца.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Таа рече и дека без разлика на се, на Жељко му посакува се најдобро во кариерата и во животот, а на новинарско прашање дали Адријана се сомневала дека нешто се случува меѓу Јована и Жељко кога нејзината колешка ја раскинала свршувачката со Александар Зеремски, не одговорила директно туку осочила дека измамата може да се толкува на различни начини.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Јована во една прилика истакна дека средбата по повод заедничкиот водителски ангажман за Евровизија одржана во Белград кај нив разбудила прво колегијална, а потоа пријателска врска, а дури подоцна во стомакот им проработиле пеперутки.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Се зближивме многу и не се сеќавам како дојде до тоа пријателството да прерасне во нешто повеќе. Сè се разви брзо и самостојно, а можеби и тоа беше логична последица. На почетокот станавме многу добри пријатели, што беше чудно, бидејќи и двајцата не сме тип на луѓе кои лесно пуштаат нови луѓе во својот свет – изјавила новинарката.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Потоа додаде дека е тажна што таа и таткото на нејзините три деца во тоа време во медиумите биле претставени како грешници и прељубници.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Не знам зошто нè претставуваат така, бидејќи не гледам што е грев. Жељко нема никаква врска со мојот претходен емотивен живот и одлуката за раскинување. Не го оставив Саша да бидам со него и тоа е единствената вистина. Се разделивме на сосема нормален и пријателски начин зборувајќи за нашата врска која повеќе не беше како порано. Свршувачката ја раскинав 15 дена по запросувањето за врската да не оди понатаму во брак со сето незадоволство што беше присутно, многу поправедно беше да се прекине. Верувам дека нешто треба или да биде идеално или не. Многумина би продолжиле да го негуваат, но јас не ја замислував нашата иднина како таква – рече таа.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

– Иако ништо спектакуларно не се случи, новинарите го напишаа тоа што им падна на ум, бидејќи никој од нас не сакаше да излезе во јавноста и да ја каже вистината. Мојот изглед тогаш би бил сосема несоодветен, бидејќи ја преживеав Евровизија, раскинувањето, потоа бев сама извесно време… Бев преокупирана со моите животни проблеми – изјави сопругата на Жељко Јоксимовиќ.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Во љубовта и воопшто во животот не размислувам многу што ќе се случи утре. Додека е убаво, нека трае. Јас сум личност кој ужива во моментот. Нема тајни меѓу нас. Се смееме цело време. Во принцип, сакам позитивни луѓе, оние кои ме прават среќна и со кои нема тешки и нерешливи ситуации. Кога Жељко го нема на сцената, а јас не сум пред телевизиските камери, водиме сосема нормален и обичен живот – заврши Јована.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close