Кафе муабет

Плачев од среќа кога дознав за Зоран: Фолкерката Злата пресреќна за внукот на Гоца Божиновска!

Злата откри дека таа се чувствува како ова да е нејзино внуче бидејќи ги гледа децата на Гоца како свои...

Мирко Шијан и Бојана Родиќ вчера станаа родители за прв пат а среќната баба и новопечениот татко веднаш организираа забава на која присуствуваа 150 гости.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Во нивниот дом во Сурчин се славеше до раните зори а на прославата пристигнаа многу колеги на Гоца.

Меѓу првите кои пристигнаа беше Злата Петровиќ, која е многу добра пријателка со Гоца Божиновска и која не ја криеше возбудата поради оваа добра вест.

Злата откри дека таа се чувствува како ова да е нејзино внуче бидејќи ги гледа децата на Гоца како свои.

foto Instagram
фото ekskluziva.ba/

Таа дојде во друштво на нејзината колешка Ванеса Шокчиќ, а по изјавите кои ги дадоа пред камерите, тие заедно влегоа на прославата

Гоца Божиновска им посака добредојде на колегите и пријателите, а од возбудата за своето прво внуче, едвај зборуваше.

Мирко Шијан се пресоблече неколку пати поради тоа што, како што налагаат обичаите, му беа  „искинати“ неколку маици.

Меѓу гостите беа многу колешки на Гоца, како Сања Ѓорѓевиќ, која дојде со нејзината ќерка, Злата Петровиќ, која пристигна со нејзиниот син, Ванеса Сокиќ, поранешната сопруга на Милош Бојаниќ, која дојде во друштво на Микица Бојаниќ …

Гордата баба, проговори и откри колку и е „полно срцето“ и како се чувствува денес.

Пејачката не ја криеше среќата, па веднаш објасни како се чувствува.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

– Оваа среќа не може да се опише со зборови, не сум при себе. Не можам да дишам колку што ми е полно срцето. Бабина радост, најубава среќа, мојот прв внук. Мојата Бојана ми ја даде најголемата радост, станав баба, нема посреќна личност на светот од мене – изјави Гоца за Телеграф Џетсет.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Гордата баба истакна дека покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан, по кого внукот го доби името, сигурно ќе биде горд на својот син.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска
фото инстаграм/ Гоца Божиновска

– Дете на баба, душо, мојот прв внук. Мојот Мирко стана татко, има ли поголема радост? Шијан сигурно би бил многу горд на него – рече Божиновска.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close