Кафе муабет

Пејачот Дарко Лазиќ ќе стане татко по трет пат: Барбара е бремена?

Дарко и Барбара не спомнаа ништо на таа тема, ниту порано зборуваа за планирање дете рече мајката на пејачот...

Откако ја раскина веридбата со Марина, Дарко започна љубовна врска со Барбара Бобак.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Откако во медиумите излезе веста дека Барбара Бобак е бремена, се огласи и мајката на Дарко, Бранка Лазиќ.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено, како што пишуваат медиумите, Барбара има симптоми набременост, гадење и вртоглавица, а таа и Дарко се надеваат дека е бремена и посакуваат наскоро да добијат дете.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Немам поим, првпат го слушам ова. Ништо не сум слушнала од нив, но не верувам, претпоставувам дека јас прво ќе знаев и тие ќе ми кажеа – изјави мајката на Дарко за Телеграф Џетсет.

– Дарко и Барбара не спомнаа ништо на таа тема, ниту порано зборуваа за планирање дете – додаде Бранка.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко не одговори на повиците и не се огласи во врска со оваа тема.

Инаку, Дарко и Барбара се многу блиски, на почетокот ја криеја својата романса, но повеќе не се двоумат да покажат дека се сакаат и уживаат заедно, за што сведочат бројните слики и видеа на социјалните мрежи.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Да потсетиме, откако ја раскина веридбата со Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј, Лазиќ влезе во романса со Барбара. Покрај Алексеј, Дарко ја има и ќерката Лорена, која ја доби од бракот со пејачката Ана Севиќ.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Пред извесно време тој реши да се огласи и истакна дека всушност децата се најважното нешто за него.

Тој зборуваше за Ана Севиќ со која ја има ќерката Лорена и за Марина Гагиќ со која има син Алексеј, а во разговор за „Еспресо“ истакна дека неговото семејство е многу важно за него.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Никогаш не би ги избегнал во животот, работам многу. Ана има свои обврски, Марина исто така, секогаш кога сум слободен го користам времето за да ги видам децата. Моето семејство е многу важно за мене, моите деца се мојата света крв – рече Дарко.

Во медиумите постојано се пишува за несогласувањата на поранешната на Дарко и Барбара кои постојано си упатуваат коментари една на друга.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено како што вели Барбара Бобак наводно Марина, поранешната на Дарко со која го има синот Алексеј е љубоморна на нивната врска.

– Кој по ѓаволите го боли повеќе за Марина? Зошто се меша во нашата врска кога воопшто не ја споменуваме и е тотално неважна за нас? Јас и Дарко уживаме, таа девојка е љубоморна на нас. Не обрнувам внимание на нејзините закани, таа ми е смешна. Секако, утре како сопруга на Дарко ќе бидам мајка на нејзиниот син, не знам што ја мачи? – истакна Бобак.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено капката што ја прелеа чашата беше кога Барбара изјави дека малиот Алексеј, синот на Марина и Дарко ја нарекува „мама“, поради што Гагиќ реши да ангажира адвокат и да се јави на суд.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Марина полуде кога виде што зборува Барбара за неа. Не можеше да издржи, па му се јави на Дарко и му рече дека очекува да ја заштити како мајка на неговиот син и дека не смее да дозволи никој да ја прозива. Дарко и рече дека не знае за што се работи и дека дефинитивно ќе провери за што станува збор. Сепак, Барбара продолжи со провокации и тој не реагираше. Затоа Марина му испрати порака и рече дека го тужела и дека ќе реши сè за алиментација и старателство на суд. Таа доживеа нервен слом кога Барбара за медиумите изјави дека Алексеј ја вика мамо – вели изворот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close