Кафе муабет

Пејачката 10 години се бори со неплодност: Сања Малетиќ оди на вонтелесно оплодување- се моли на БОГ да и ја исполни најголемата желба!

Фолкерката се надева на потомство...

Пејачката Сања Малетиќ (49) и нејзиниот сопруг се борат за своето потомство повеќе од 10 години, а дека таа е подготвена на се за да се исполни во улога на мајка, покажа и тоа што ги пакува куферите и патува за Прага во една од водечките клиники за ин витро оплодување.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Изминативе две години беше спречена да се подложи на вакво оплодување поради пандемијата на коронарна вирус, а штом клиниките ги отворија вратите за пациентите, Сања веднаш ги направи сите потребни тестови и почна хормонска терапија.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„Борбата на Сања за потомство е тешка и трае со години остава болни душевни рани, но не се откажува од мајчинството.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Пред две години закажала ин витро оплодување во најпознатата клиника во Чешка, но била спречена поради пандемијата“, вели извор близок на пејачката и наведува дека ситуацијата и недостатокот на настапи ги искористила на вистински начин, се посветила на себе, медитирала, се хранела со здрава исхрана и се посветила на здрав начин на живот.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

“Наместо да очајува, Сања реши да го зајакне своето тело и да влезе во нов процес со оптимално здравје. Нејзината упорност се исплатеше бидејќи нејзината клиничка слика значително се подобри и планира да започне нова борба за неколку недели”, рекол изворот.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„Сите знаат колку пари треба да се одвојат кога се започнува ваква борба. Еден процес на вештачко оплодување чини околу 3.000 евра, а можете само да замислите колку чини во клиниките во странство.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

После сите години борба Сања добро се информираше и ја одбра Чешка затоа што тие се пионери кога станува збор за овој тип на оплодување и клиника која е позната по високиот степен на успех кога се во прашање парови постари од 40 години“, вели изворот и додаде:

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„На многумина би им се завртело во глава од цифрата што морала да ја одвои, но Сања отсекогаш паметно штедела пари.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Пред пандемијата работеше пет дена во неделата и чуваше се што заработи за да има пари да ја исполни својата најголема желба. “”Според друг извор, со неа цело време е нејзиниот сопруг, како и целото семејство и пријателите кои се молат овој пат нејзината борба да не биде залудна.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Пејачката накратко ја потврди оваа информација но не беше расположена да каже нешто повеќе за тоа.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Да потсетиме, Сања пред неколку години призна дека болеста на штитната жлезда и го променила животот, и дека и пречела во борбата за мајчинството.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

“Тоа е сериозна болест. Кога ќе заболите од автоимуната болест, дури тогаш станува интересно. Борбата е секојдневна и нема пауза. Се менувам како и сите ние. Накачив неколку килограми, но не не ми пречи“, рече таа.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ
Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ
Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ
Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ
Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close