Кафе муабет

Пејачката откри како ќе е породи – еве како се чувствува во 9-тиот месец од бременоста!

Миа Борисављевиќ е во деветтиот месец од бременоста и сега го открива точниот датум на кој е закажано породувањето...

Бидејќи пејачите немаа работа и сè беше затворено се чини дека Миа забремени во вистинско време, а сега откри и за колку време доаѓа бебето.

foto nstagram

Миа Борисављевиќ е во деветтиот месец од бременоста и сега го открива точниот датум на кој е закажано породувањето.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Мојот термин е сабота, за само три дена. Не сум исплашена ниту возбудена, се чувствувам како да одам на забар. Ќе се породам со царски рез, докторот така одлучи. Не се прашувам тука јас многу многу. Бојан ќе ме однесе во болница, сепак, колку долго ќе може да остане таму, поради епидемијата, е прашање. Тој сигурно нема да присуствува на породувањето.

фото инстаграм

Бидејќи Миа и Бојан веќе имаат ќерка, тие не купуваа многу работи за наследничката.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Сè е спремно. Веќе имавме многу работи но и купивме доста работи за бебето. Сега сè е многу порелаксирано од првиот пат, нема посебна еуфорија. Првиот пат, сепак, сè беше непознато и имаше многу поголеми подготовки отколку сега.

Тригодишната Ема со нетрпение чека да се роди бебето, а Миа открива дали мисли дека нејзината ќерка ќе биде љубоморна кога ќе пристигне бебето.

фото инстаграм
foto nstagram
foto nstagram

– Мислам дека нема да биде љубоморна затоа што е, всушност, доста голема и мислам дека има претстава за што станува збор. Таа вели дека е возбудена и едвај чека да го чека бебето, но ќе видиме што мисли дека е „бебе“. Ќе видиме дали мисли дека тоа е нејзината кукла или некои нејзини нови пријатели со кои ќе оди на лизгалки. Не мислам дека премногу ќе ми недостига додека сум во болница, бидејќи мислам дека таму ќе останам само три дена, рече Борисављевиќ и откри дека ќе има помош околу чување на децата.

фото инстаграм
foto nstagram
фото инстаграм

Да потсетиме, Миа е омажена за нејзиниот колега Бојан Грујиќ и парот веќе ја има ќерката Ема, а неодамна открија дека повторно очекуваат девојче.

foto nstagram
фото инстаграм

Таа претходно истакна дека сака да роди уште една ќерка, Грујиќ посакувал момче, а нивната ќерка е воздржана.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto nstagram
фото инстаграм

-Сите сме многу возбудени, едвај чекаме да се роди бебето. Тој сака момче, јас сакам девојче. Имам сестра, таа е две години постара од мене и знам колку значи да се има сестра. И Бојан има и сестра, па смета дека треба да бидат брат и сестра. Тој смета дека секоја сестра треба да има брат, а јас мислам дека секоја девојка треба да има сестра – посочи Борисављевиќ на почетокот на бременоста.

foto nstagram
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Многумина сè уште се заинтригирани од фактот зошто Миа и Бојан не стапнаа на лудиот камен, па таа накратко објасни …

фото инстаграм
фото инстаграм

foto nstagram

– Не знам, ние славиме секој ден, не е важно дали така ќе ги собереме пријателите. Вака сме си самите доволни. Не размислуваме на темата за венчавката – рече тогаш Миа Борисављевиќ.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close