Кафе муабет

ПЕЈАЧКАТА МАРТИЈА СТАНОЈКОВИЌ ИМА НОВ ДЕЧКО – ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ ЗА КОГО СТАНУВА ЗБОР

Пејачката и јавно го покажа дечкото...

Кога првпат се појави на сцената во Пинк ѕвездички, со својот глас и талент го освои цело жири.

Фото/Принтскрин

Ги воодушеви сите од жирито во музичкиот натпревар за млади, а денес таа е една од најпознатите пејачки во Македонија од помладата генерација го голем број обожаватели и во соседството.

Фото/Принтскрин

Таа е доста популарна и на социјалните мрежи, каде редовно објавува фотографии, а со кои секогаш ги воодушевува сите.

Фото/Принтскрин

Мартија во „Пинк ѕвездички“ прв пат се појави во 2015 година и од тогаш досега се има многу променето.

Фото/Принтскрин

Пејачката очигледно има нов дечко.  Таа е во врска со фудбалскиот репрезентативец Дарко Чурлинов.

Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

Информацијата дека тие двајца се во врска ја откри блиска пријателка на парот, која објави Интаграм стори на кое Мартија и Чурлинов се бакнуваат и прегрнуваат.

Фото/Принтскрин

Дарко од пред неколку месеци игра за екипата на Барнли во првата англиска лига, исто така Чурлинов е дел и од македонската репрезентација.

Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

Мартија претходно беше во врска со Милан Илиќ со кого ретко споделуваше јавни фотографии.

Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

 Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

Фото:Фејсбук/Мартија Станојковиќ

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close