Дом и семејство

Петар Грашо откри детали од венчавката со Хана: Го зеде моето презиме!

Се уште се зборува за венчавката...

Петар Грашо не сака многу да зборува за својот приватен живот, но овој пат за прв пат јавно ја коментираше својата неодамнешна венчавка со Хана Хуљиќ и откри неколку детали од венчавката и нивниот заеднички живот.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

„Ако има двајца луѓе кои сакаат да бидат помалку експонирани надвор од својата работа, тоа сме јас и Хана. Медиумите само си ја вршеа работата, не се додворувам. Разговарав со новинари и пријатели, реков „Луѓе што повеќе?“ А тие ми рекоа дека нашите вести имаат најмногу кликови“, рече тој.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

„ На шега реков дека кога мене ми е толку полна капата, можам да замислам што е со другите луѓе. Повеќето луѓе разбираат дека тоа апсолутно не е наша намера“, додаде тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

„Ние бевме двајца луѓе кои сакаа да се венчаат во круг на пријатели. Направивме мала грешка. Колку повеќе молчевме, толку повеќе бевме опкружени. Ми беше важно тонот да е поважен од сликата. Во еден момент кога стигнавме пред црквата, бевме принудени да дојдеме со автомобил, што и мене ми изгледаше чудно. Замислив дека ќе биде за рака, низ градот, ајде да ја направиме оваа убава работа“.
„Меѓутоа, видов толку многу новинари, батериски ламби, ТВ екипи и луѓе што во еден момент навистина помислив дека тоа е скриена камера, што сега сите ќе речат: Еј, не си толку важен, само се шегувам, но изгледа дека бевме навистина важни тој месец. Луѓето кликаат, додека луѓето кликаат Грашо и Хана ќе бидат во медиумите.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

„Хана се презива Хана Хуљиќ Грашо бидејќи никогаш не сум им робувал на мачо варијанти дека жената треба да носи само машко презиме. Живееме опуштен и изненадувачки неврзан живот. Луѓето веројатно не можат да го сфатат тоа од весниците. Таа е лежерна во приватната сфера, а јас сум секогаш опкружен со авиони, сали, концерти и затоа можам да бидам со пријателите без блицови“, заклучи тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Инаку пред неколку дена се огласи и мајката на Хана, Вјекослава Хулиќ која оваа година ќе добие една нова улога, баба, бидејќи нејзината ќерка Хана Хуљиќ е бремена со нивниот долгогодишен семеен пријател и пејач Петар Грашо.

фото стори.рс

Медумите се уште пишуваат за венчавката на годината која се случи на 19 февруари во црквата Св. Доминика во Сплит пред педесетина најблиски пријатели и членови на семејството, а Вјекослава за Стори проговори за нивниот брак.

фото инстаграм/Дино Раѓа

– Тоа се двајца луѓе кои се сакаат, кои создаваат свое семејство и мислам дека нема ништо необично во тоа. Тие се како и сите други. Донекаде го разбирам интересот на публиката кога се во прашање јавните личности, но секогаш се држам да го задржам приватниот живот што е можно повеќе за себе, вели таа.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Да знаат сите колку сме нормални и семејни луѓе, колку сме сите заедно… Не знам што мислат луѓето за тоа како живееме, додаде сплитската писателка и поетеса, откривајќи дека и покрај нејзиното заминување од семејниот дом, со Хана се слушаат секој ден.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

За потсетување, Хана неодамна зборуваше за својата кариера, нагласувајќи дека никој не ја „приморал“ да се занимава со музика и дека тоа е исклучиво нејзина одлука. Таа проговори и за приватниот живот и новостекнатата слава на домашната сцена. Така, таа објасни дека не е тип на личност која е заинтересирана за животите на другите луѓе, па затоа и е тешко да го разбере големиот интерес на луѓето за нејзината приватност.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Таа и нејзиниот сопруг Петар Грашо (45) веќе искрено проговорија за тоа колку ја ценат сопствената приватност, која не сакаат да ја споделуваат со јавноста. Така и сега таа рече дека се надева дека наскоро ќе може да оди по улиците колку што може мирно пред да стане позната по нејзината врска со музичарот.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

„Се надевам дека наскоро ќе можам да излезам од дома без луѓето да ги извадат мобилните телефони“, рече Хана.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Хана и Грашо се венчаа на 19 февруари, а една недела подоцна излезе информацијата дека Грашо на свадбата го открил полот на нивното бебе. На општо задоволство на гостите Петар рече дека тој и Хана очекуваат да пристигне девојче во јули.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
фото инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
фото принтскри/ ХРТ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close