Кафе муабет

Папучите на ќерката на Жељко Митровиќ чинат цело богатство: Би се осмелиле ли да ги облечете? (ФОТО)

Секогаш носи брендирана облека...

Стајлингот на Кристина Митровиќ предизвика лавина коментари – токму поради тоа што носеше брендирана облека од глава до пети.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Скапиот стајлинг на Кристина Митровиќ, ќерката на Жељко и Милица Митровиќ често предизвикува бурни реакции, а модните парчиња кои Кристина ги поседува во нејзиниот гардеробер вредат по неколку илјади евра.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Имено, на Инстаграм се појави фотографија од наследничката на Митровиќ која никого не остави рамнодушен, а не изостанаа ни пофалбите за убавата Кристина која удобно позираше на седиштето во приватен авион.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Свилениот комплет „Версаче“ за кој се одлучи Кристина е идеалното решение за деновите кога сакате да изгледате стилски, а сепак да ви биде удобно. Акцентот беше ставен на додатоците, папучите и чантата на брендот „Луј Витон“.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Веселата Кристина несомнено живее бајковит живот и сите се прашуваат на која атрактивна дестинација сега ќе оди.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Фотографиите кои често имаме прилика да ги видиме на социјалните мрежи го прикажуваат животот на високо ниво, а миленичката на Жељко сака да се фали и со третманот што го ужива од нејзиниот вереник Илија.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Имено, идниот зет на Жељко и Милица Митровиќ е наследник на „кралот на ураниумот“ и еден од најмладите милијардери во светот, па не е чудно што Кристина е опкружена со целиот гламур.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Дека својата поубава половина ја чува како малку вода на дланка доказ се нивните чести објави на Инстаграм, а покрај подароците со кои секојдневно ја изненадува таа ужива и во луксузни патувања, приватен авион како и голем број скапи автомобили со приватни возачи и обезбедување.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Кога се дозна дека натпросечно богатиот Илија го освоил срцето на наследничката на Жељко, Кристина, во јавноста почнаа шпекулациите.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Сите се интересираа како можела да го запознае Илија, кога се знае дека милијардерите се движат во тесен круг на луѓе, а некои се интересираа како дошол до пари на толку млада возраст што не може да ги потроши во два живота, ниту тој, ниту неговите идни правнуци.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Како што пишуваат тамошните медиуми, зетот на Жељко Митровиќ е наследник на семејната компанија која произведува ураниум, а тој е еден од најуспешните во тоа. Бидејќи бил образован и вреден, тој започнал сопствен бизнис во Лондон и Обединетите Арапски Емирати. Неговото име е многу познато и ценето во светот на бизнисот, но очигледно е дека Илија знае чесно да ужива во парите што ги заработува.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Летовите со приватен авион, кои чинат над 300 евра, скапите подароци со кои секојдневно ја опсипува саканата, зборуваат во прилог на тоа дека е многу галантен. За нештедењето сведочат и бројните фотографии од луксузни патувања, кои ги објавува на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Ќерката на Жељко, Илија, го запознала за време на неговото школување во Англија, каде заедно студирале на најпрестижниот универзитет, а освен Кристина, која ја држи како капка вода на дланка, за срце му прираснале и нејзините родители. Тој е фасциниран од Милица и Жељко и не крие дека му се допаѓаат сите идеи на неговиот иден дедо.

Фото: Инстаграм/ Жељко Митровиќ

Со Кристина редовно доаѓа во Белград и присуствува на семејните веселби.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

„Украинецот го обожава Жељко и одлично е упатен во секој негов проект. Го поддржува во неговите потфати, а и со идната баба Милица се согласува одлично“, вели за српскиот Курир извор близок до парот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Митровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close