Кафе муабет

„ОЧЕКУВАМ ТРЕТО ДЕТЕ СЛЕДНА ГОДИНА“: Познатата фолкерка објави убави вести!

Мојот пат кон потомството не беше лесен, јас сум личност која чекаше седум години да роди дете...

Сека Алексиќ неодамна зборуваше за тешкиот пат за потомство.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Имено таа истакна дека седум години не можела да остане бремена.
Популарната пејачка Сека Алексиќ денес има две здрави момчиња и не крие колку е горда и колку ужива во родителството, и секој момент поминат со нејзините наследници.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Мојот пат кон потомството не беше лесен, јас сум личност која чекаше седум години да роди дете. Јас и сопругот се боревме седум години да добиеме дете. Ин витро оплодувањето е само 30 проценти.

Направив три ин витро оплодувања, третото успеа, првите две беа неуспешни. Кога ја решивме мојата отпорност на инсулин, беше многу полесно, пиев апчиња четири години, тие помогнаа да се реши тој проблем.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Кога се решивме за третото ин витро оплодување, по совет на мојот духовен отец, отец Никола, и по предлог на друг свештеник, отец Аца, неговиот колега, започнав да го пијам маслото од Свети Нектариј.

Но она што деновиве е интересно е тоа што пејачката го промени својот имиџ, ослабна 10 килограми а она што е голема промена за пејачката е нејзината нова фризура.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Ова е старо-нова фризура, сакав да се потстрижам така и задоволна сум. Кога го избрав овој стајлинг, сфатив дека морам да ја сменам и фризурата.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Изгубив десет килограми. Не можам да кажам дека мојот рецепт за слабеење е дека трчам по моите деца или дека скршив лажица, но дека сум посветена на здрава исхрана. Не гладувам, не држам диета, само јадам здраво и се грижам за себе. Во еден момент претерав со килограмите затоа што сакам да готвам, како и секоја вистинска домаќинка, па готвев и месев леб цел ден. Потоа ќе изгубам тежина, потоа забременувам, потоа кога ќе се породам, почнувам да јадам и така во круг …

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Сека откри дека планира уште едно дете.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Кој знае, посакувам! Знаете дека јас сум со ин витро оплодување и дека мора се да биде темелно испланирано, но ќе видиме следната година, дај Боже. Сакам повеќе деца, најмалку три.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close