Кафе муабет

Откриени деталите за односот меѓу новата снаа и Дијана Ѓоковиќ: Не може повеќе да кријат,ова видео кажува се!

Дијана и посака добредојде...

За луксузната венчавка на Ѓорѓе Ѓоковиќ и Сашка Веселинов се уште се зборува,  а на нивната свадба се собра целото семејство Ѓоковиќ.

nportal.rs

Многу се шпекулираше дека Дијана Ѓоковиќ и нејзината снаа Сашка не се во добри односи, но тие две со последното видео докажаа дека вистината е сосема поинаква.

nportal.rs
фото принтскрин

Младенците не штедеа пари за да им приредат одлична забава на бројните гости, а според видеата кои се појавија на социјалните мрежи може да се каже дека новата снаа била одлично прифатена од нејзината свекрва Дијана Ѓоковиќ.

Имено, на видеото се гледа како таа танцува со Дијана на денс музика, а од нејзината насмевка и движења изгледа дека главните ѕвезди на вечерта биле на подиумот.

nportal.rs

Инаку Сашка Веселинов и Ѓорѓе Ѓоковиќ се венчаа во црквата Свети Марко во Белград.

Фото Ata Images

На венчавката присуствуваше целото семејство Ѓоковиќ, а по трогателниот говор младенците меѓу првите им честиташе и свекрвата Дијана. Таа беше многу емотивна во текот на целиот свет чин, па во еден момент ја обзедоа емоции и плачеше од среќа. Тогаш и пришле синовите Новак и Марко и ја гушнале.

Фото Ata Images

По церемонијата, мајката на Новак беше меѓу првите која ја прегрна невестата и и честиташе. Таа накратко и посака добредојде во семејството Ѓоковиќ, а нивните насмевки кажуваат се.

nportal.rs

По излегувањето од црквата, меѓу најсреќните гости беше токму свекрвата Дијана, која со синот Новак пееше на мелодијата „Luckasta si ti“, а особено ја трогна песната „Danas maјko ženiš sina“ , и потоа ги прегрна и бакна сите тројца .

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Да потсетиме, Сашка Веселинов е модел и инфлуенсер, додека Ѓорѓе е успешен млад бизнисмен.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Тие двајца за време на гостувањето во емисијата „Амиџи шоу“ открија дека неофицијално живеат заедно уште од првиот ден на врската и дека после 20 дена отишле заедно на море, а по враќањето Ѓорѓе рекол: „Би сакал една дестинацијата да биде наш дом, за по патувањето да се вратиме во истата куќа.

nportal.rs

Направија свадба во две земји, во Србија и во Црна Гора

Семејството Ѓоковиќ потроши 75.000 евра за венчавката на најмладиот брат на Новак, Ѓорѓе и неговата избраничка Сашка Веселинов.

nportal.rs

Младенците се венчаа во црквата Свети Марко во Белград во кругот на најтесното семејство и кумовите дадоа завет на вечна љубов, а потоа со авион отпатуваа за Тиват.

nportal.rs

На црковната венчавка, браќата на Ѓорѓе, Новак и Марко, како и нивните родители, ја задржаа својата насмевка на лицата, а во еден момент мајката Дијана ја совладаа емоциите и се расплака додека најуспешниот тенисер на сите времиња ја гушкаше.

nportal.rs

-Невестата блесна во луксузна бела венчаница, која чинеше околу пет илјади евра. Новак лепеше пари на музичарите и ги нарача песните “Luckasta si ti” i “Danas, majko, ženiš svoga sina”. Posebno ga je pogodila numera “Ružo rumena”. Посебно го погоди песната„Ружо румена“, која го натера веднаш да посегне по паричникот, па ги почести трубачите – вели извор близок до ова семејство.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Многумина беа изненадени од одлуката на младенците да летаат за Црна Гора по црковната венчавка.

Фото Ata Images

– Младенците со семејствата по црковната венчавка заминаа во ресторанот на Новак на кратка пауза, а попладнето заминаа на аеродром, од каде полетаа за Тиват. Само за авионски превоз искеширале 12.000 евра. Местото во ресторанот за каде што поминале 200 км, ги чинело 10000 евра. Тие обезбедија и хотелско сместување за сите гости, што ги чинеше околу 20.000 евра. Музиката им била важна ставка, па платиле 25000 евра за неа, а уште 10.000 за украсување. Останатите трошоци, како што се шминката на Сашка, чевлите, фустанот, костумот на Ѓорѓе, чевлите и многу други ситници ги чинат дополнителни 10.000 евра- истакна изворот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close