Кафе муабет

Откриена голема тајна за бракот на Јелена и Душко: Се ближи крајот, таа е заљубена во друг?

Јелена тврди дека се е во ред...

Веќе со години разводот на Јелена Карлеуша е главна тема во медиумите, а како што ниту таа ниту Душко не се огласија по скандалот што се случи во семејната куќа на Божиќ, интересот за нивната врска стана се поголем.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Како што знаеме, разводот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ не се случи, но односите меѓу партнерите се непознати, бидејќи парот Карлеуша – Тошиќ се уште не се изјаснил за својата врска, откако преживеаа вистинска драма во семејниот дом за Божиќ.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Како што се повеќе се зборува за нивниот брак, во оваа прилика проговори и астрономот-астролог кој откри каква иднина ја чека Јелена и дали нејзиниот брак навистина ќе опстане.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

– Јелена Карлеуша има една специфична шифра, нејзиниот духовен број е 8/7, тој се дава на успешните луѓе во овој живот. Се води од јасни цели, секогаш знае што сака, но поради таа духовна бројка во неделата, сè во нејзиниот живот е поврзано со кармички долгови и отплата, особено кога станува збор за партнерства. Сите нејзини врски се кармички – вели астрономот и додава:

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

– Луѓето често го оспоруваат и сакаат да го уништат, но се издига од пепелта. Многу работи прави за инает, што е добро, само така ќе успее – вели астрологот за „Свет“.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Разводот на Јелена Карлеуша одамна требаше да се случи, тврди таа:

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Премногу е емотивна, се плаши од осаменост, не сака да остане без партнер. Кога влегува во врска тешко и е да излезе од нив. Големата пауза започна на почетокот на годината, а ќе трае до јуни. Треба да одлучи што да прави, дали да оди понатаму. Според мене, нејзиниот брак со Душко беше осуден на пропаст пред три години. Таа врска може да продолжи само поради меѓусебно почитување, но Јелена често се прашува зошто морале да дојдат до овде. Нивниот судбоносен пат минува, нема да останат во брак. Таа има една голема љубов – човек од странство, многу моќен, само треба да биде трпелива.
Се е во ред со нив…

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Неодамна пред настапот на Копаоник Јелена одговараше на прашања на новинарите, па еден од нив ја праша за бракот со Душко, на што таа одговори:

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Со Душко секогаш се беше во ред. Дали нешто не беше во ред со него? Мислам, секогаш сум го велела тоа, но сега имам потврда. Неодамна сите го видовте на мојот профил на Инстаграм – кратко изјавила Карлеуша за српските медиуми.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, по турбулентниот период и конфликт што се случи за Божиќ, успеаја да најдат заеднички јазик и, веројатно, да и дадат уште една шанса на нарушената врска.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Многумина посакаа крај на нивната љубовна приказна која трае цели 13 години, а сега конечно е откриено дали се се вратило во нормала.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close