Кафе муабет

Откриена голема тајна за бракот на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ: Оваа пејачка и помогна да се омажи за него- ОВА НИКОЈ НЕ ГО ЗНАЕШЕ!

Таа го освои срцето на Поповиќ...

Еден од најмоќните луѓе во домашниот шоубизнис, Саша Поповиќ, како што сите знаат, повеќе од две децении ужива во хармоничен брак со Сузана Јовановиќ.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Иако неговата сегашна сопруга беше единствената која на 43 години успеа да го однесе пред матичар, со него се поврзуваат бројни познати и помалку познати дами, а една од нив е популарната пејачка Злата Петровиќ, со која, според медиумите, дури планирал и свадба.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Имено, Сузана Јовановиќ и Злата Петровиќ некогаш беа лути ривалки, но и покрај различните приказни за нивната врска како и тоа што многумина се обидоа да ги разделат, пејачките и како што некои велат ривалките не обрнуваат внимание на озборувањата во градот, и негуваат пријателски однос кој може да послужи како пример за многумина.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Дека Сузана Јовановиќ и Злата Петровиќ се сепак многу добри пријателки може да се заклучи од нивната заедничка фотографија од забавата на која позираат видно расположени и во тип-топ форма.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Дека нема лоша крв во нивната врска поради минатото сведочи и изјавата која своевремено ја даде Сузана Јовановиќ, откривајќи дека Злата е таа што им донела среќа на неа и на Саша.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

– Злата ми помогна да се омажам за Саша. На нејзината свадба јас бев таа што го фати бидермаерот. Веднаш потоа се омажив за Саша – изјави еднаш Сузана Јовановиќ.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Инаку Сузана од првиот брак го има синот Данијел за кој е познато дека Саша Поповиќ го одгледа како свој, а од бракот со директорот на Гранд ја има ќерката Александра.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close