Дом и семејство

Откако дојде во семејството им поремети се: Семејството Шаулиќ не се надеваше на ова- Илда откри каков е односот со снаата и ги изненади сите

Таа е многу поврзана со Михајло и Марина...

Михајло Шаулиќ неодамна се ожени со својата избраничка Марина, со која чека ќерка, а на семејството на денот на свадбата најмногу им недостасуваше тато Шабан Шаулиќ, кој пред три и пол години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа во Германија.

ФОТО: Шабан Шаулиќ / Инстаграм

„На свадбата беше емотивно, но и радосно. Најмногу ни недостигаше татко ни и го чувствувавме неговото отсуство, како и нашите пријатели, но тоа не не доведе до тага .Полни сме со прекрасни емоции. Брачните другари навистина не кренаа, беа на висина на задачата и се забавувавме до зори. Време беше Михајло да се ожени и да основа семејство, а сега со нетрпение очекуваме уште едно мало девојче кое ќе му се придружи на семејството Шаулиќ“, рече Илда, која покрај братот Михајло, има и сестра Санела.

FOTO: PINK.RS/J. MATIĆ

Последниве месеци повеќе од кога било досега се пишуваше за семејството Шаулиќ. За тоа има стотици причини, а една од причините поради која медиумите имаа многу работа е свадбата на Михајло и неговата избраничка, учителката Марина Велимировиќ.

FOTO: PINK.RS/J. MATIĆ

Сите се интересираа за деталите за свадбената веселба, венчаницата на невестата, познатите гости, музичкиот избор, како и каков однос имаат мајката и сестрите на Михајло Шаулиќ со нивната штотуку венчана снаа.

фото Ало.рс

Снаата на Илда Шаулиќ тој ден блесна во долг фустан и изгледаше како принцеза, видно беше расположена и насмеана.

фото инстаграм/Михајло Шаулиќ

Набрзо се дозна дека снаата на Илда Шаулиќ е бремена, што уште повеќе ги израдувало сите, а особено наследникот на Шабан, кој решил да продолжи да живее со Марина во странство, поточно во земјата каде што тој веќе извесно време ја извршува функцијата конзул.

фото инстаграм/Михајло Шаулиќ

Договорот меѓу Михајло и неговата избраничка бил тие да живеат далеку од семејството и таму да го одгледуваат своето дете, но се чини дека тоа не им се допаднало многу на Гоца, Санела и Илда.

фото принтскрин

Бидејќи синот на Санела, Лука Аџиќ со семејството живее во странство, а Илда имала неколку патувања, во смисла дека со сопругот Бојан Вучковиќ и ќерката Ема се преселила во Америка, а потоа се вратила, сите се многу свесни. за тоа колку „во туѓа земја „Тешко им е на младенците, особено сега кога чекаат бебе.

фото инстаграм/Лука Аџиќ

Илда, која е многу приврзана за Михајло не можеше да сокрие колку е тажна бидејќи со своето присуство и совети нема да може да им помогне на својот брат и снаа, а притоа и јавно ја покажа нејзината наклонетост и љубов кон Марина.

фото инстаграм/Илда Шаулиќ

Снаата на Илда Шаулиќ неодамна го прослави својот роденден, што беше една од причините пејачката јавно и пред сите да каже колку ја сака Марина. Имено, таа и посака се најдобро преку „Инстаграм“ а музичкиот избор падна на песната Среќен роденден од Стиви Вондер а на фотографијата која ја сподели Илда имаше розови срциња што уште еднаш покажува колку таа ја почитува својата снаа.

фото инстаграм/Илда Шаулиќ

Како што веќе се пишуваше Михајло до неодамна, според извори од Швајцарија, живеел во хотел во близина на конзулатот.

фото инстаграм/Илда Шаулиќ

Како што наближувал датумот на венчавката, Михајло го откажал сместувањето и изнајмил стан во кој би живеел со бремената сопруга.

фото инстаграм/Илда Шаулиќ

– Михајло и Марина не сакаа да изнајмат наместен стан. Заедно ќе средат се по нивен вкус. Сега треба да бараат мебел и сите други детали околу уредувањето на просторот каде што ќе живеат во иднина. За нивниот стан конзулатот месечно ќе одвојува и до 5.000 франци. Двајцата следната недела патуваат за Цирих. Моментално се уште се во Белград – рече за српски Курир извор близок на парот, а потоа додаде:

Фото Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Работата со приватната градинка на Баново брдо, чиј сопственик е таа, ја препушти на нејзината сестра. Логично, таа има најголема доверба во неа и воопшто не е загрижена бидејќи знае дека се ќе биде во најдобар ред– заклучи изворот.

Фото Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Михајло Шаулиќ се занимава со многу одговорна работа. Тој е генерален конзул на Србија во Цирих, а веќе извесно време живее на релација Швајцарија-Белград.

фото инстаграм/Михајло Шаулиќ

Неговата сопруга Марина, која на венчавката го зела презимето Шаулиќ, е родена во Убо и уште од мали нозе важела за вистинска убавица. Израснала во просечно семејство, а за приватната градинка, чиј сопственик е таа, се изборила сама.

фото инстаграм/Михајло Шаулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close