Кафе муабет

„ОСТАВЕТЕ ГО СЕМЕЈСТВОТО ДА ЖИВЕЕ ВО МИР И ЉУБОВ“: Прва негова изјава- се смирија Јелена и Душко ?!

Адвокатот на Тошиќ со апел до медиумите...

Небојша Перовиќ, адвокатот на Душко Тошиќ, нагласи дека поранешниот фудбалер негирал дека ја удрил сопругата Јелена Карлеуша.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Тој апелираше до медиумите семејството Карлеуша-Тошиќ да се остави на мира.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

– Господинот Тошиќ беше испрашуван и сослушан. Тој негираше дека го сторил делото. Сите натписи што беа во весниците, каде што се зборуваше за се, мене ми личат најмногу на оговарање. На тоа треба да му дојде крајот и да се остави на мира, па семејството да живее во љубов, мир и кавга како што живеат сите други семејства. Свесни сме дека тие се исклучително популарен пар бидејќи оваа сцена не е нешто големо, но избувна во јавноста – изјави адвокатот за Курир.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Но како што дознава Телеграф.рс, обвинителството по пристигнувањето на пријавата се одлучило за следниот потег.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

– По доставената пријава на полицијата за Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ до Првото основно обвинителство во Белград, Обвинителството ќе врши дополнителни проверки преку Центарот за социјална работа – потврдија за Телеграф.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

Тоа значи дека во целиот случај ќе биде вклучен и центарот за социјална работа.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Да потсетиме, првиот основен суд ја продолжи за уште 30 дена итната мерка за забрана на фудбалерот Душко Тошиќ да се приближува и да комуницира со неговата сопруга, пејачката Јелена Карлеуша.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Тврди дека го пријавила поради освета!

Душко Тошиќ наводно во полицијата во своја одбрана изјавил дека неговата сопруга Јелена Калеуша го пријавила за семејно насилство, наводно поради освета, за да му наштети бидејќи нивниот брак наводно бил во криза.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

-Повтори дека никогаш не бил насилен, како и дека никогаш во животот не кренал рака на сопругата. Тој рече дека е точно дека се скарале на ручек, но негираше дека имало физичка пресметка. Се заколна дека само го кренал гласот против пејачката, а таа од одмазда го пријавила во полиција бидејќи одамна не се во добри односи – наводно за „Информер“ изјавил извор од полицијата.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

„Моето име, лик и дело треба да се појавуваат исклучиво во приказни поврзани со спорт и хуманитарни дела. За жал, тоа не е така, па затоа сум принуден да се обраќам на овој начин. Секаде сум претставен како насилник, иако не поддржувам насилство и никогаш не сум го употребил.Оние кои ме познаваат знаат дека сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен, каде и да е и што и да прави.Затоа ќе останам доследен на себе, ќе игнорирам измислици и ќе чекам да помине овој ветер кој е насочен против мене“, напиша Тошиќ вчера на Инстаграм.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

За оваа семејна драма медиумите успеаа да ги прашаат и нивните најблиски соседи кои пак тврдат дека не слушнале ништо.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

„Апсолутно ништо не слушнавме, само во еден момент видовме полиција пред нивната куќа, братот на Јелена, Марко и нејзината тетка излегуваа од дворот. Душко ретко доаѓа, постојано патува и поголемиот дел од времето го поминува со ќерките кога тој е во Белград. А кога ќе ги сретнеме, секогаш пријатно не поздравуваат, изјавија соседите за Блиц.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Да потсетиме, Карлеуша по конфликтот одби лекарска помош, а не сакаше ниту да поднесе жалба против Душко, кому му беше забрането да и се приближува на сопругата.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Кој бил поттикот за бурна и експлозивна расправија се уште не се знае.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close