Кафе муабет

Оставена после 24 години: Даниела Мартиновиќ остана со скршено срце, конечно најде сили и се огласи по разделбата со Грашо!

Реши да стави крај на гласините за разделбата...

Oткако во јавноста како бомба одекна веста за раскинувањето на Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо конечно се огласии и таа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Имено јавноста долго ја чекаше нејзината изјава по повод раскинувањето на Петар Грашо.

Фото: Мarko Prpic/PIXSELL
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Хрватската уметница Данијела Мартиновиќ и Грашо беа во врска 24 години а сега таа остана со скршено срце, откако Петар зашочна нова врска со 15 години помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ.

По неколкумесечен молк се огласи Даниела Мартиновиќ која реши да ги прекине гласините и да ги открие вистинските причини за разделбата од Грашо.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

– Не можете да го избегнете моментот кој е неизбежен – беше искрена пејачка за хрватското издание на „Глорија“

Додаде и дека врската со Петар ја гледа како „убаво минато“.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Очигледно сплитската пејачка продолжила со животот, како и Грашо, кој е во прегратките на помладата избраничка, а додека медиумите будно ги следат нивните движења, тој се уште не проговорил ништо за новата врска.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Сите го осудуваат поради врската со Хана!

Откако Петар Грашо и Хана Хуљиќ ја открија својата врска, страстите во јавноста не се смируваат. И додека многу обожаватели на хрватскиот заводник ги следат стапките на парот, има и такви кои остро го осудуваат неговиот нов емотивен избор.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

Имено, обожавателите кои навиваа Петар и Данијела, неговата поранешна девојка, со која беше во страсна романса две децении, да ја крунисаат својата врска со брак, бурно реагираа на тоа дека само неколку месеци по раскинувањето, пејачот не престанува да покажува колку е заљубен во 15 години помладата Хана.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

Така, последната фотографија на Петар Грашо и Хана Хуљиќ, на која позираат среќни и насмеани, предизвика општа бура кај обожавателите, кои забележаа дека Данијела страда додека тој не ја криеше својата љубов.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Сепак, имаше и такви кои на парот му посакаа брак и долг хармоничен живот исполнет со љубов, безрезервно поддржувајќи ја нивната врска.

Фото инстаграм/Петар Грашо

За потсетување, Хана и Грашо соработуваа заедно за неговата песна “Srce za vodiča” , и меѓу нив уште тогаш се родија симпатии. Како што сега пренесуваат хрватските медиуми, романсата трае веќе некое време, а Хана го придружува Грашо на речиси сите настапи.

Фото инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Хулиќ доаѓаше кај нив со години и се дружеше со нив – рече еден од соседите на Данијела. Таа додаде дека не го видела Грашо откако се оддалечил од Мартиновиќ.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Подобро и е без него. Како жена, Даниела одлично се справува со сето тоа – вели соседот. Пејачката, вели таа, често ја гледаме во продавниците, секогаш е насмеана.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close