Кафе муабет

Ослабна дури 20 килограми: Погледнете во каква убавица порасна Илма Карахмет- се омажи кога имаше 18, денес живее живот како од бајките

Илма ужива во бракот...

Уште како 13-годишно девојче Илма Карахмет го освои регионот кога во 2013 година се појави во шоуто „Икс-фактор“, каде ја отпеа песната „Има еден свет“.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет

22-годишната пејачка во 2018 година победи во шоуто „Звијезде“ на RTL и доби парична награда од 100.000 куни.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет

Таа се омажи на 18 години и неколку пати истакна дека нејзиниот сопруг Седин Лакача и е најголем поддржувач.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет

– Мојот сопруг е мојот најголем поддржувач и тоа можевте да го видите за време на натпреварот. Толку многу емоции живеат меѓу нас. Верувам дека покрај себе ја имам најубавата личност и горда сум на тоа – изјави таа.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет

– Откако сум во брак, животот ми стана многу полесен. Јас и сопругот сме доста организирани и водиме сметка за сè, особено кога станува збор за мојата работа и заедничкиот живот. Благодарна сум на сопругот за сè, а особено за неизмерното внимание, љубов, искреност и поддршка во работата што ја работам, тој е секогаш тука за да ми помогне. Оние кои го следеа тоа шоу можеа да видат каква поддршка имав од него за време целиот натпревар, и во приватниот живот е така. Неговата поддршка ми значи многу, и некако сè оди полесно кога сме заедно – рече Илма.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет

-Се омажив од љубов и на секого би му посакала да биде среќен како јас. Тој секако, покрај моите родители, ми ја дава најголемата поддршка, бидејќи сум жена и неговата машка рака ми треба“, откри Илма.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет

Илма на почетокот на годината откри дека ослабела 20 килограми.

фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет

А еве како таа изгледа денес:

фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет
фото Инстаграм/ Илма Карахмет

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close