Дом и семејство

Омилената водителка ги отвори вратите на својот дом: Погледнете во каков луксуз живее Сања Кужет!

Сама се погрижила за декорирањето...

Сања Кужет важи за една од најатрактивните жени во регионот, која особено се прослави како водителка на музичкото шоу Ѕвездите на Гранд.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Нејзините обожаватели постојано упатуваат комплименти за нејзиниот изглед но овој пат беше понаку.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Дека таа има префинет вкус може да се забележи и по тоа како го уреди домот и овој пат на сметка на тоа ги доби сите пофалби од фановите.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Може да се каже дека Сања ужива во дом за кој многумина сонуваат.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Таа со текот на годините внимателно го опреми домот во кој живее со сопругот Немања Живојиновиќ и синовите Андрија и Страхиња и може да се каже дека го доведе до совршенство.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Погледот од терасата што се отвора кон дневната соба го одзема здивот на секој поединец кој ја има честа да биде гостин на атрактивна водителка.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Терасата и е омиленото катче на Сања, па таа со посебна грижа одбрала мебел, а засадила и цвеќиња за кои лично се грижи.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Дневната соба, совршено поврзана со трпезаријата и кујната, е уредена во светли тонови, а покрај мебелот од беж кожа, вградени се и бели полици.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Централното место на просторијата во која Сања ужива со семејството и пријателите е заземено од голем плазма телевизор, како и аквариум со разни риби, што било желба на нејзините наследници.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Кујната е направена по мерка, а иако од извајаната фигура на водителката би се рекло дека не оди многу таму, аголот е украсен по мерка за вистинска домаќинка.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сања Кужет со многу љубов го украси домот во кој поминува многу време, се разбира кога не е професионално ангажирана. Вложила и многу пари, а како не кога имотот се наоѓа во елитниот дел на градот и има прекрасен поглед на реката.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Инаку Сања Кужет, важи за жена која ретко зборува за нејзиниот приватен живот, но неодамна откри детали од нејзиниот љубовен живот, а се сети и раскажа како го запознала сопругот Немања Жjивојиновиќ.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Нивната љубовна приказна е исто така многу интересна, бидејќи започнала кога се запознале на летен одмор пред 10 години, а долги години потоа, решиле да го претворат своето пријателство во нешто посериозно.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се беше случајност. Се видовме во авионот, а потоа таму, по околу 3, 4 дена, стапија во контакт, неговото и моето друштво, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Се разбира, тогаш тоа беа пријателски односи, а всушност тогаш не се случи ништо значајно, само со враќањето во Белград и продолжувањето на дружењето, се појавија некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства- рече Сања, која од летниот одмор остана во контакт со целото друштво и додаде:

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Врската не беше изгубена затоа што некој од тоа друштво секогаш комуницирал со некого, и така настана идејата да се собереме.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Тоа беше само момент на среќни околности, бидејќи мали беа шансите да се појавам таа вечер на тој договорен пијалок, можеби немаше да излезам, а потоа во последен момент си реков па ајде да излеземе.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

На крајот, се подготвив и заминав, и така некако се отворија темите, имав можност да запознаам апсолутно нов Немања, иако тој беше многу културен млад човек од тој период, тој факт не се смени, но кога зборувам за зрелоста, тие се апсолутно двајца различни луѓе.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Што е нормално, маж на 23 години и човек што го запознав 10 години подоцна е огромна разлика.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Нашите патишта повторно се вкрстија, некои почести видувања, пиење кафе и всушност фактот дека пред вас е човек што ве сака и кој е апсолутно на негово место, се случи тоа што е најважно, хемија и љубов – рече водителката.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close