Дом и семејство

Од неа бил постар повеќе од 30 години: Илда Шаулиќ откри се за поранешната љубов- го оставила пред да се венчаат

Денес е во среќен брак со Бојан...

Љубовниот живот на Илда Шаулиќ, отсекогаш бил интересен за јавноста.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Нејзиниот брак со сопругот Бојан Вучковиќ трае толку долго што многумина веројатно го игнорираа фактот дека пејачката Илда Шаулиќ и пред него имала љубовен живот.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Имено, неодамна во јавноста беше откриено кој е бившиот партнер на Илда Шаулиќ и она што многумина ги збуни се неговите години.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Тој е многу постар од Илда, но тоа не ги спречило да уживаат во врската цели десет години, а таа љубов била доста силна. Пејачката не го крие тој дел од нејзиниот живот.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Неговата возраст никогаш не ми пречеше, напротив. За да функционира добро врската, мажот мора да биде постар од партнерката, бидејќи е позрел и знае што сака од животот – рекла Илда, која поранешниот избраник го запознала преку заеднички пријатели.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Поранешниот партнер на Илда Шаулиќ наводно е успешен бизнисмен, а пејачката ја освоил со сите квалитети кои некогаш ги барала кај еден маж.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Бев млада, имав 20 години. Бидејќи секогаш ги ценев мажите со карактер, мојот поранешен партнер веднаш ми го привлече вниманието со неговата силна личност. Може да се каже дека тоа беше љубов на прв поглед, која со текот на времето растеше во интензитет. Иако многумина, како мене, веруваа дека таа ќе се закити со брак, за жал, дојде до разделување. Сега продолжувам понатаму. Најважно е што останав во добри односи со бившиот партнер и дека во него ќе имам заштитник кога и да ми затреба – изјавила пејачката тогаш, а како причина за раскинувањето на таа врска изјавила дека едноставно се изморила од чекање.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Некои работи не се случија во вистинско време. Кога нашата љубов беше на врвот и кога најмногу сакав брак, семејство, деца, мојот партнер не беше подготвен за тоа. Потоа влегов во светот на музиката и бев зафатена со мојата кариера. Набргу потоа тој сакаше се што јас сакав претходно, но мојот живот во тој момент имаше поинаква смисла – рекла Илда.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Ако долгогодишната врска не ја крунисаш со брак во моментот кога чувствуваш потреба за тоа, таа најчесто пропаѓа – заклучила Илда.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Илда својот сегашен сопруг го запознала, исто како и нејзиниот свекор и свекрва на рана возраст, а во една прилика открила како започнала љубовната приказна со Бојан.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Доволно е да се каже дека таткото на Бојан е еден од виновниците за љубовта на татко ми кон риболовот. Неговото семејство имаше викендица во Бановци, во која отидовме семејно – ја започна таа љубовната приказна за „Глоси“.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Меѓу нас немаше тинејџерски симпатии, бидејќи во тој период од осум години разлика, колку што е Бојан постар од мене, ги имаше многу. Тој отиде во Америка кога имаше 20 години, а јас само 12. Кога тој беше тинејџер, јас бев навистина дете. Братот на Бојан, Бранко ми беше најдобар пријател, бидејќи сме генерациски блиски. За Бојан, јас, Санела и Бранко бевме деца, па не му бевме интересни – рече тогаш таа и откри како изгледала нивната прва средба по долги години.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

– Мислам дека за него и за мене нашата прва средба, по долги години во кои не бевме во контакт, беше целосно изненадување. Кога седнавме да пиеме кафе, разговаравме како сите тие години да се гледавме секој ден. Можеби тоа ми беше невозможна мисија во тој момент, бидејќи ниту очекував ниту бев подготвена за врска и таков близок контакт со маж кој го познавам, а всушност не го познавам. Тоа беше многу специфична ситуација за мене, верувам и за него, но многу брзо и двајцата сфативме дека тоа е тоа и дека не погрешивме. Велам дека тој е мојата друга половина – откри Илда во една прилика.

Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close