Дом и семејство

ОД МАЛА УЖИВАЛА ВО ЛУКСУЗ: Погледнете ја куќата во која пораснала Ана Севиќ

Заминала од дома кога имала петнаесет години...

Пејачката Ана Севиќ својата оаза на мирот ја пронајде во семејната куќа во Врачар, каде живее со сопругот Данијел Недељковиќ, ќерките Лорена, Сена и синот Симеон.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Познатиот пар го опреми станот на модерен начин, а според објавите на Севиќ на социјалната мрежа Инстаграм се гледа дека пејачката се погрижила за секој детал.

фото инстаграм/Ана Севиќ
фото инстаграм/ана севиќ

Сепак, делот што Ана сигурно најмногу го сака е нејзиниот голем гардеробер во која доминираат златните тонови.

фото инстаграм/ана севиќ

Го средила по свој вкус, а посебно место имаат брендираните ткаенини, чевли и чанти кои ги купувала низ годините.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Сепак, малкумина знаат дека познатата дама потекнува од Ужице, од каде што заминала кога имала само петнаесет години.

фото инстаграм/ана севиќ

Ана моментално живее во луксузен имот, а судејќи по фотографиите од нејзиниот поранешен дом, изгледа дека од мала е навикната на луксуз.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Катницата во која Севиќ ги поминала деновите од младоста е секогаш украсена со посебни цвеќиња, а од терасата се пружа поглед на целиот град.

фото Србија Данас

За оние кои не се упатени, Ана Севиќ својата пејачка кариера ја започна во 2011 година, а претходно се занимаваше со бизнис кој немаше никаков контакт со јавноста.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Имено, Ана неодамна откри дека пред да стане пејачка, се занимавала со канцелариска работа, но тоа како што вели воопшто не ја исполнувало, па решила да се впушти во пејачките води за кои и самата еднаш зборуваше.

фото инстаграм/Ана Севиќ

– Сакам сама да погрешам или сама да го изберам вистинскиот пат. Кога почнав да ги следам своите соништа и она што го сакам, сфатив дека кога ја напуштив работата што ја работев пет години, канцелариската работа во која ја водев компанијата, каде одев на работа плачејќи, каде имав фантастична плата, каде бев несреќна до срж го направив вистинскиот избор- изјави таа во една прилика во емисијата „Магазин ин“.

фото инстаграм/ана севиќ

– Тајно отидов на аудиција, тајно ги посетував часовите по пеење кај Александра Радовиќ за кои никој не знаеше и само реков дека ќе се занимавам со пеење и од тој момент сум среќна. Го работам тоа што го сакам и важно е да бидам во договор со себе – додаде тогаш Севиќ.

ФОТО: ATA Images

За потсетување, Ана денес е мајка на три деца. Таа неодамна се породи со третото дете, синчето Симеон.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Ана Севиќ за кратко време се врати на старата тежина која ја имаше пред бременоста и покажа дека е во одлична форма, па доби многу комплименти од следбениците на Инстаграм.

фото инстаграм/Ана Севиќ
фото инстаграм/Ана Севиќ
фото инстаграм/Ана Севиќ
фото инстаграм/Ана Севиќ
фото инстаграм/Ана Севиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close