Кафе муабет

ОД ДЕНЕСКА НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: На овие три хороскопски знаци ќе им се промени животот од корен!

Проверете дали и вие сте меѓу нив...

Уште неколку дена се збогуваме од зимата под сјајот на полната Месечина која од денес е во знакот на  Девица и време е да се ослободиме од се што е непотребно во животот.

фото илустрација

Годинешната полна месечина ќе се случи само три дена пред пролетната рамноденица, па астролошките експерти тврдат дека ова е совршен период за напуштање на лошите и прифаќање на добрите навики, пишува Lovesensa.

фото илустрација

Додека во владеењето на Рибите сме склони кон мечтаење, полната Месечина не мотивира да се фокусираме на попрактичен начин на размислување. Оние кои успеваат да се движат низ овој проток на енергија можат да направат убави промени.

фото илустрација

Еве 3 хороскопски знаци кои можат да привлечат среќа од 18 март:

Скорпија

За скорпијата оваа полна Месечина носи светлина во домот. Имате силен дух на заедништво и тоа ве инспирира да растете, да се чувствувате добро. Многу нови можности и луѓе се воведени во вашиот живот во последните неколку месеци – што научивте од нив?

фото илустрација

Време е да се посветите на работите поради кои се чувствувате инспирирани и кои создаваат круг на добри дела. Совршено време е да излезете од вашата зона на удобност. Направете нешто вредно за целата заедница, како што е волонтирање во засолништа за животни, помагање на загрозените, поддршка на стари лица, еколошки акции итн.

фото илустрација

Стрелец

Во овој период, време е да се вратите назад и да ги средите вашите мисли, постапки и дела. Особено е погодно да се фокусирате на професионалниот живот. Уживајте во плодовите на вашиот труд.

фото илустрација

Оваа полна месечина позитивно влијае на вашиот дом за кариера и на јавниот имиџ. Оваа лунарна фаза нека биде зелено светло за да се опуштите и да се посветите на личниот развој. Вашата напорна работа има своја цена. Бидете горди на себе!

фото илустрација

Јарец

Силната енергија на полната Месечина во Земјината Девица ви носи период на одмор. Месечината е во вашата куќа на филозофијата, ви помага да ги истражите вашите таленти и вештини. Одвојте малку време да се препуштите на вашата омилена креативна активност, рутина, хоби…

фото илустрација

Спротивноста на Нептун и Месечината ви дава поттик на љубов што ќе ви помогне да се поврзете со вашето „внатрешно јас“. Затоа, можете да стекнете некои нови сознанија, перспективи и идеи, но и подобро да се поврзете со луѓето од околината.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close