Кафе муабет

Огњен Амиџиќ призна дека има нова девојка: Оваа убавица е нова љубов на популарниот водител

Заедно се неколку месеци...

Вчера во јавноста излезе веста дека популарниот водител Огњен Амиџиќ по разводот од манекенката Данијела Димиторовска, повторно е заљубен.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

Имено тој важи за еден од оние јавни личности кои го крие приватниот живот но по гласините дека е во врска со својата колешка Мина Наумовиќ, тој реши да ги потврди ваквите тврдења.

фото инстаграм/Огњен Амиџиќ

„Да, точно е. Во врска сме, но ние се договоривме дека ќе ја зачуваме приватноста за нас и дека нема да зборуваме за тоа“, изјави популарниот водител за „Република“.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

Се шпекулираше дека Огњен и Мина поминувале многу време заедно поради работата, по што сфатиле дека меѓу нив има силна хемија.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ
фото инстаграм/Мина Наумовиќ

Оттогаш едвај и се разделуваат, постојано се заедно а судејќи по нејзините објави на социјалните мрежи, Мина веќе се вселила во луксузниот дуплекс на Огњен.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

Да потсетиме Огњен од бракот со Данијела го има синот Матија, кој живее со мајка си, но старателството е поделено и Огњен рамноправно учествува во неговото воспитување, растење, школување а со поранешната сопруга функционираат одлично.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Сепак, Амиџиќ сè уште не го запознал синот со својата нова девојка Мина.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска
Фото Фејсбук/Данијела Димитровска
Фото Фејсбук/Данијела Димитровска
Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска
Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска
Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска
Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close