Кафе муабет

Огнен Здравковски и фрли око на оваа позната пејачка: Ја запозна во “Ѕвездите на Гранд” и изгуби глава по неа- “Можеби ќе ја освојам, никогаш не се знае”!

Македонецот има убав вкус...

Исак го нарече грешка која нема да ја повтори.

Пејачката Александра Младеновиќ оваа година доживеа разочарување на љубовен план па сега откри дека не изгубила верба во љубовта и нагласува дека најважно и е покрај себе да има добар маж на кој ќе може да му верува.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Нека помине оваа тешка 2022 година и со нетрпение ја чекам 2023. Оваа година беше многу предизвикувачка за мене и слободно можам да кажам, многу тешка и едвај чекам да помине. Беше тешко поради работата и воопшто мислам на себе, постојано бев болна, работев многу, а малку одморив – рече пејачката за „Гранд онлајн“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Таа се осврна и на љубовта и откри детали кои никој не ги знаеше. Имено Исак го нарече грешка која нема да ја повтори.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Па, знаете која е мојата грешка во 2022 година, па нема да ја повториме, бидејќи ќе ми биде непријатно. Кога Господ ќе ми го испрати вистинскиот човек, тогаш ќе се смирам дотогаш напорно работам на нови песни и нов албум. Во моментов нема љубов на повидок – изјави таа и додаде дека научила многу од претходните врски.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Младеновиќ истакна дека како и повеќето жени за секое ново момче помислила дека тој е вистинскиот но на крајот како што вели се разочарува.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

-Јас сум како секоја женска личност. И сами знаете дека кога ќе најдеш дечко и ќе кажеш: „Ова е вистинскиот, 100 посто се мажам за него“, на крајот останува само коњ – се насмеа Александра.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

По двата романтични бродоломи со колегите Исак Шабановиќ и Урош Живковиќ, пејачката одговара на прашањето дали би се впуштила во трета романса со некој од нејзината професија:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Никогаш не знаеш дали мажот е вистинскиот и дали е тоа тоа и дали на крајот се ќе се поклопи како што треба. Важно ми е да е добар човек и да се разбираме.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Неодамна македонецот Огнен Здравковски изјави дека Александра му се допаѓа, но се чини дека не е единствениот од шоуто кој има симпатии кон неа.

ФОТО: Огнен Здаввковски/Инстаграм

– Да бидам искрен, има неколку убави, но јас би ја издвоил Александра Младеновиќ. Добро пее, прави убави песни – наведе во „Гранд магазин“, па додаде:

-Не можам да навлегувам дали сака пејачи… Знаеме дека беше со Исак немам ништо против, можеби ќе ја освојам, никогаш не се знае… Има некоја енергија, таа е многу искрена и слатка, има нешто што другите го немаат – објасни тој.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

На ова Александра одговори…

– Не знам, сега тоа не би го коментирала, слободно можам да кажам дека ми пишуваат многу колеги. Најчесто тоа се комплименти. Не сум толку глупава за да не можам да сфатам што се обидуваат да направат. Не сум ограничена со години, сакам и помлади и постари мажи, но повеќе би сакала да бидам со помлад. Нема да зборувам за тоа, веќе многу се изгорев и не сакам повеќе да ги покажувам  партнерите – заклучила таа.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Дека љубовта со Исак завршила неславно и дека тие не се во добри односи кажува и изјавата на Александра од неодамна.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Едноставно ми е убаво што сум сама и што сум слободна. Не сум имал добро искуство во блиско минато. Се трудам да поминувам што повеќе време со семејството и пријателите – рече Александра Младеновиќ и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Не сум расположена да зборувам за тоа претходно искуство. Јас лично кажав дека не сакам контакт со Исак Шабановиќ и стојам зад тоа. Му посакувам се најдобро во животот, што подалеку од мене. Не сакам да ја отворам таа тема, веројатно разбирате дека ме повреди штом зборувам вака – изјави Александра Младеновиќ за „Курир“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close