Дом и семејство

Овој фраер е сопругот на атрактивната Сања Кужет: Сега е јасно зошто го крие од очите на јавноста (ФОТО)

Ужива во љубовта...

Сања Кужет важи за една од омилените водителки во регионот. Јавноста ја запозна како дел од  регионално популарниот проект „Ѕвездите на Гранд“ каде секоја емисија ја освојува публиката со својот изглед.

фото инстаграм/Сања Кужет

Нејзината убавина и беспрекорна линија не може да остане незабележана а креациите кои ги носи особено се коментирани од жените.

фото инстаграм/Сања Кужет

Публиката особено ја сака бидејќи е секогаш насмеана и позитивна, а на тоа секако и претходи среќен и исполнет приватен живот. Познато е дека со години ужива во хармонична врска исполнета со љубов и дека има две деца.

фото инстаграм/Сања Кужет

Сепак, нејзиниот партнер ретко се експонира во јавноста, а Сања во неколку наврати изјави дека не сака да меша приватно и бизнис.

фото инстаграм/Сања Кужет

‒ Направив пресек меѓу приватниот и деловниот живот. Сите мои профили на социјалните мрежи се деловни, тоа е наша заедничка желба. Тој дел од животот е во нашите срца. Не би сакала да давам премногу од себе во јавноста – рече таа во една прилика.

фото инстаграм/Сања Кужет

Сања, исто така, смета дека потписот на хартија не е пресуден за среќа, бидејќи таа веќе била во брак.

фото инстаграм/Сања Кужет

‒Хартијата не ни менува ништо, а можеби тоа е добро, од психолошка гледна точка. Откако ќе поминете низ сето тоа, сфаќате дека бракот не е пресуден за среќата. Мислам дека децата се најголемото богатство и она што понатаму не обединува Немања и мене. Не е примарно, но дефинитивно дополнително. И тоа е најважно во овој момент – изјави еднаш Сања.

фото принтскрин

Она што се знае за нејзиниот партнер е дека тој е Немања Живојиновиќ, маркетинг директор на автомобилска компанија и дека заедно имаат син. Сања има дете од претходниот брак.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Да потсетиме, атрактивната водителка Сања Кужет беше во брак со член на обезбедувањето на сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељко Митровиќ, Зоран Пипер, со кого го доби синот Андрија.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Имено, првиот сопруг на Сања Кужет, Зоран Пипер, се заљуби во неа на прв поглед и беше многу упорен да ја освои. Сања и Зоран беа заедно пред десет години, тие најпрво се дружеа две години, а потоа се забавуваа неколку месеци, а потоа својата љубов ја крунисаа со брак. За жал, нивниот брак не траеше и тие се разведоа по една година.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сања Кужет сега е мажена за Немања Живојиновиќ со кого го доби синот Страхиња.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

„Втор пат се одлучив за брак кога повторно ја препознав љубовта во која што верувам“, изјави Сања.
Нивната љубовна приказна е исто така многу интересна, бидејќи започнала кога се запознале на летен одмор пред 10 години, а долги години потоа, решиле да го претворат своето пријателство во нешто посериозно.

фото инстаграм/Сања Кужет

– Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се беше случајност. Се видовме во авионот, а потоа таму, по околу 3, 4 дена, стапија во контакт, неговото и моето друштво, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме. Се разбира, тогаш тоа беа пријателски односи, а всушност тогаш не се случи ништо значајно, само со враќањето во Белград и продолжувањето на дружењето, се појавија некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства- рече Сања, која од летниот одмор остана во контакт со целото друштво и додаде:

фото инстаграм/Сања Кужет

– Врската не беше изгубена затоа што некој од тоа друштво секогаш комуницирал со некого, и така настана идејата да се собереме. Тоа беше само момент на среќни околности, бидејќи мали беа шансите да се појавам таа вечер на тој договорен пијалок, можеби немаше да излезам, а потоа во последен момент си реков па ајде да излеземе. На крајот, се подготвив и заминав, и така некако се отворија темите, имав можност да запознаам апсолутно нов Немања, иако тој беше многу културен млад човек од тој период, тој факт не се смени, но кога Зборувам за зрелоста, тие се апсолутно двајца различни луѓе. Што е нормално, маж на 23 години и човек што го запознав 10 години подоцна е огромна разлика.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Нашите патишта повторно се вкрстија, некои почести видувања, пиење кафе и всушност фактот дека пред вас е човек што ве сака и кој е апсолутно на негово место, се случи тоа што е најважно, хемија и љубов – рече водителката.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close