Дом и семејство

Овој фраер е најголема поддршка на Карлеуша: Неразделни се, го нарекува брат а се појави и во нејзин спот (ФOTO)

Многу го почитува...

Јелена Карлеуша често е во центарот на медиумското внимание, но не ги изложува членовите на семејството во јавноста па така ретко кој знае дека поп дивата има братучед за кој често истакнува дека го сака како роден брат и дека е нејзина најголема поддршка.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Популарната пејачка Јелена Карлеуша со години го привлекува вниманието не само во Србија туку и пошироко од границите на нејзината земја.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Таа многупати досега го шармирала регионот со своето провокативно облекување, видеа кои секогаш се чекор пред времето.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Оние кои ја сакаат не ја пропуштаат можноста не само да ја слушаат, туку и да ја видат па нејзините видеа се меѓу најгледаните на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Сепак, она што ретко кој го знае е фактот дека во еден од нејзините спотови учествувал братучедот, син  на нејзината тетка, кого после тоа речиси никогаш немавме можност да го видиме во јавноста.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена честопати во јавноста истакнуваше дека нејзиното семејство е на прво место, а нивната поддршка и е многу важна. Токму затоа таа се обидува да се погрижи нејзините најблиски да бидат секогаш тука, во нејзината околина.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Меѓу нив е и нејзината тетка Данијела Димитровиќ, која и е огромна поддршка, особено откако почина нејзината мајка Дивна.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Пејачката не криеше колку е врзана за неа, како и за нејзиниот братучед Марко, кој дури се појави во нејзиниот спот за песната „Само за твоје очи“.

Поминаа повеќе од дванаесет години а од тогаш Марко многу се промени.

фото Фејсбук/Марко Дмитровиќ
фото Фејсбук/Марко Дмитровиќ

Сепак, не се знае многу за животот на Марко, а снимањето на ова видео иако беше ново искуство сепак не го привлече кон правецот на музиката со која се занимава неговата роднина.

фото Фејсбук/Марко Дмитровиќ

Наместо тоа, Дмитровиќ денес е горд љубител на метал и рок музиката, иако многу ја почитува големата кариера на својата братучетка Јелена Карлеуша.

фото Фејсбук/Марко Дмитровиќ
фото Фејсбук/Марко Дмитровиќ
Фото: ATA IMAGES

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close