Кафе муабет

Овој фраер беше првото момче на Северина: Беа свршени, но љубовта не траеше долго!

Пејачот ја запроси но подоцна се разделија...

Љубовниот живот на Северина отсекогаш ја интригирал јавноста, а многумина дури и заборавиле со кој пејачката била во врска на почетокот на кариерата.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Имено во 90-тите Северина била во врска со Ален Марина од групата Којоти. Двојката имаше кратка и бурна врска.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

„Таа е популарна и харизматична личност. Престрого е да се каже дека медиумите ме жигосаа поради неа, но се однесуваа како да ги изневерувала со мене“, изјави пејачот во една прилика.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Ален беше првата медиумски експонирана љубов на Северина, а потоа и нејзин вереник. Но, како што знаеме, свршувачката се раскина, а поранешната двојка остана во добри односи.

фото архива
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

За потсетување, по шест години брак и развод од поранешниот фудбалер Игор Којиќ, пријателите на пејачката велат дека таа е повторно заљубена.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина

Наводно на пејачката и цветаат рози кога станува збор за љубовниот живот, а веќе на големо се зборува дека таа е во врска со продуцентот Филип Милетиќ.

Фото Инстаграм/Северина

Неодамна најблиските пријатели на Северина беа на ручек во моден ресторан во Загреб. Ја повикале и пејачката но таа но таа одбила. Пријателката на Севе потоа искоментирала: „Нашата пријателка повторно е многу заљубена“.

Севе и Милетиќ ја започнаа соработката пред десетина години, кога тој работеше на хитовите како „Бред Пит“, „Узбуна“, „Италијана“… Во секој случај, пејачката и продуцентот се неразделни по нејзиниот развод со Игор.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Кога неодамна го провалиле станот на Северина од станот во загрепски Бијеник, по разговорот со полицијата, освен пејачката и нејзиниот менаџер Томица Петровиќ, излегол и Милетиќ. Севе и Томица се оддалечиле со еден автомобил, а Милетиќ заминал во непознат правец со својот автомобил.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Откако потврди дека дефинитвно става крај на бракот со Игор, Северина го помина времето со пријателите на море, а со нив бил и продуцентот. Потоа позираа заедно во костим за капење, а заедно се појавија и на промоцијата на книгата на Димитриј Поповиќ во Клиничката болница Дубрава. Таа пред неколку дена позираше со Филип и му подари роденденска торта на која пишуваше „Те сакаме“.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

За потсетување Северина со бизнисменот Милан Поповиќ го има синот Александар. Тој со години се бори за само едно – а тоа е на својот син да му обезбеди безгрижно и нормално детство.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Пред една недела тој си ја отвори ушата и отворено зборуваше за својата поранешна сопруга Северина и кажа дека пејачката има две лица едно за јавноста, а друго кое само пред блиски го покажува својот бес и хистерија.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Поповиќ исткна дека во повеќе наврати се обидел на цивилизиран начин да разговара со пејачкта за да најдат заедничко решение кое е најдобро за нивниот син, но дека тоа никогаш не е било возможно.
Дури и вели дека забележил дека чудно се однесува па се сомнева дека пие некои апчиња за смирување. Милан бил подготвен да и помогне, но таа тоа го одбила.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

– Мојот предлог секогаш бил, Северина работи ја својата работа, јас имам многу време на овој свет, пушти го синот да биде кај мене.

Кога има време нека дојде и нека го земе, ова секогаш ќе биде предлог. Не можеш ти родителското право да го делегираш.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Мајката мора да го води детето, тоа се е приказна за медиуми, дека таа е грижлива мајка и дека јас на неа и се светам.

Се уште таа зборува за тоа, се уште зборува за инает и љубомора. За мене таа емотивна врска престана по шест месеци.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Три месеци имавме врска, другите три поминаа во несогласување. Со такви менувања на расположение кои можеби се поврзани со некоја зависност од нешто.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Повеќе не сум сигурен, кога барав да се тестираме на дрога за да имаме доверба еден во друг, таа одби, изби расправија, како тоа од неа смеам да го побарам, па подоцна разговарајќи со експертите сфатив дека тоа е главната причина на тие променливи расположенија, со кои не сакав да се носам, откри Поповиќ.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Синот не го носела 46 дена на училиште, за малку ќе повторувал година поради неа.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

– Јас не сум сопруг на Северина, не стигнав да и бидам. Не е се вистина што се пишува во медиумите и што Северина зборува.

Причината зошто е таа пресуда донесена кога е донесена пред две години беше единствената причина зошто на неа и било намалено времето кое го помнува со детето затоа што пред пресудата 46 дена не го носела детето о училиште.

Фото Инстаграм/ Milan Popovic

Потоа ценатрот за социјална работа, посебно судот ја донесоа одлуката дека имаме се половина, сите празници, но кога детето оди на училиште, детето да биде кај мене, за да го водам на училиште.
Таа не го носела во училиште 46 дена без оправдание, нема оправдание за тоа, детето требало да оди во училиште.

Фото Инстаграм/ Milan Popovic

Тој требаше да повторува година, да полага испити, среќа во несреќа беше короната беше онлајн, па само тој и едно дтуго дете работеа заедно два месеца интензивно за на крајот да успее да положи се.
Не е вистина кога вели дека системот ја малтретира за да и го одземе детето. Таа е медиумска личност, таа живее од вест, фотографија, текстови какви и да биле тие. Во една прилика го цитираше Горан Бреговиќ

Фото Инстаграм/Северина

– Пишувајте што сакате, само ставете ми добра фотографија, изјави Милан Поповиќ кој со години се бори за старателството над синот Александар кој го доби со славната пејака Северина.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close