Кафе муабет

Овој познат пејач е новото момче на Александра Младеновиќ- пејачката заљубена до уши (ФОТО)

Уловени заедно...

Младата пејачка Александра Младеновиќ и Исак Шабановиќ биле фатени заедно, а според пишувањата на медиумите, наводно започнале и емотивна врска.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Како што пренесува „Папарацо Лов“, Александра (27) и Исак (26) наводно ја криеле врската од јавноста, а камерите ги фатиле како поминуваат време заедно.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Александра Младеновиќ неодамна потврди дека е заљубена.

фото принтскрин

– Повторно сум заљубена, да! – изјави Александра во емисијата „Магазин ИН“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Да потсетиме, Александра се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ во 2015 година, додека Исак во ова шоу беше пет години подоцна, во 2020 година.

фото инстаграм/Исак Шабановиќ

Александра Младеновиќ претходно беше и во љубовна врска со синот на Шабан Шаулиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Како што пишуваа регионалните медиуми, тие ставиле крај на врската која им траела само неколку месеци и прекинале секаков контакт.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Иако нивните пријатели наводно веруваа дека тоа е само криза и дека парот ќе се смири сепак патиштата им се разделија.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Времето им покажа дека размислувањата и ставовите им се разликуваат, и по неколку месеци одличија да стават крај на врската. Сметаа дека најдобро за двајцата е да останат некое време сами, па да видат дали оддалечувањето ќе ги зближи и повторно да бидат заедно или сепак ќе прекинат секаков контакт, изјави тогаш близок пријател на парот за медиумите.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Инаку, младата пејачка чии песни во последно време се вистински хит во регионот своите први чекори во музиката ги направи уште во 2005 година.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Младеновиќ во едно од своите последни интервјуа призна дека во исто време кога се обидувала да се пробие во светот на музиката работела и на нива, но и дека на почетокот од кариерата настапувала и за само 500 денари.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Точно е. Некогаш пеев и гратис за моите пријатели, роднини, сограѓани и кога бев на почетокот од кариерата. Тогаш 1000 денари, кога имав само 11 години, беа многу пари, изјави Александра во своето интервју. Таа зборуваше отворено и за пластичната хирургија и призна дека досега направила само една естетска операција, а на прашањето дали некогаш и се случила непријатна ситуација со гостите одговори негативно и додаде дека се случувало некогаш луѓето да бидат груби и безобразни, но и дека е таква нивната професија.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Александра е родена во Житораѓа, истото место од кое што е и Цеца. На прашањето дали понекогаш навистина може да собере бакшиш кој е поголем и од десет просечни плати, и тоа за само една вечер, таа го кажа следново:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

„Што се однесува до мене – да. Може да се заработи и тоа многу добро, но прво мора и многу добро да се вложи“, одговори убавата пејачка на прашањето.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close