Кафе муабет

Овој викенд ќе биде најлошиот од оваа година за овие три хороскопски знаци!

Хороскопот оваа недела ќе влијае најмногу на оние во знакот на Овен, Стрелец и Близнаци!

Во астрологијата во моментот се случуваат толку многу нешта, колку што се немаат случено речиси целата година.

 

foto Hybread

Ова се хороскопските знаци кои ќе бидат најпогодени оваа недела.

Овен

Во последно време работите се одвиваат бавно и можеби деновиве не се чувствувате премногу инспирирано.

 

фото шеталиште.мк

 

Како да сте ја изгубиле волјата за живот. Сепак, невозможно е Овенот целосно да го изгуби расположението, а оваа недела повторно ќе почувствувате страст, возбуда и ентузијазам за животот. За жал, ова ја покажува само вашата нетрпеливост и потреба работите да се случуваат сега и веднаш.

 

 

Уживајте во чувството дека сакате нешто толку многу затоа што ќе сторите сè за да го постигнете тоа. Сега размислете од каде да започнете.

Близнаци

 

foto Sutra.ba

 

Драги Близнаци, Меркур е ретрограден. Знаете што значи тоа. На крајот на краиштата, Меркур е вашата планета што владее, и кога е ретроградна, веројатно ви се чини дека не функционирате како што треба. Можеби е исклучително тешко за вас да останете фокусирани оваа недела.

 

 

Без оглед дали вие лично се чувствувате неорганизирани или светот околу вас е таков, сепак сте во хаос. Длабоко вдишете и фокусирајте се на една работа. Сè што можете да сторите, ќе го сторите најдобро што можете и не можете секогаш да ги присилувате работите да одат како што сакате.

Стрелец

 

 

Меркур моментално е ретрограден во вашата 12-та куќа на духовноста и потсвеста. Со други зборови, во моментов не сте на Земјата. Вие сте во вашата фантазија и во вашите соништа и можеби ви се чини дека луѓето едноставно не разбираат што во моментов сакате да пренесете. Но, ниту тоа не е важно.

 

 

Вашата потсвест готви нешто неверојатно и ви помага да се излечите на начини за кои можеби не сте ни свесни. Нека вашиот дух го направи она што треба. Работите ќе станат појасни кога тоа ќе се случи.

Извор Телеграф.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close