MAMA

Овие 5 хороскопски знаци ќе бидат апсолутни победници ва ОКТОМВРИ: Среќата ги следи насекаде, а успехот е загарантиран!

Среќата ги следи насекаде, а успехот е загарантиран!

Зачекоривме во октомври, кој носи жолти лисја што паѓаат насекаде додека одиме.

Овој месец, под влијание на Сонцето и Сатурн, ќе донесе големи промени во нивниот живот со одредени хороскопски знаци, кои ќе ги мотивираат и ќе им дадат ветер во грб за нови успеси.

Сè што замислуваат, ќе го постигнат!

Овен

Лош период полн со разочарувања дефинитивно заврши за овој хороскопски знак. По тагата и неизвесноста, со доаѓањето на октомври, за Овен започнува посреќно време.

Овој период ќе им ја врати насмевката на лицата, ќе ја зајакне нивната самодоверба и ќе донесе среќа и на деловен план и насамо

Ракот носеше многу товар врз грбот и заслужи среќа и мир да му се насмевне.

Од октомври конечно ќе можат да се релаксираат и да уживаат во работите што ги сакаат. Добиваат и добри вести што ќе им ја вратат надежта, а ќе имаат и поддршка од блиски луѓе.

Стрелец

Ништо не помина добро за овој хороскопски знак во септември, но тоа сега се менува. Октомври за Стрелецот е месец на олеснување, исполнување и среќа во животот. Оставаат сè лошо зад себе.

Постои можност нивниот живот радикално да се промени до крајот на ноември

На овој хороскопски знак му претходи позитивен период на сите полиња.

За само еден месец, тие ќе доживеат толку многу убави работи што другите ги немаат за 12 месеци. По нив следува одмор, среќа во loveубовта и успех на работа.

Слободните луѓе во знакот на Јарец би можеле да најдат партнер, додека оние кои веќе имаат семејство, целото внимание ќе го насочат кон нив.

Риба

На крајот на септември, Рибите имаа чувство дека ништо не им оди како што треба во животот. Кога ќе почнат да се откажуваат, пристигнува период на олеснување.

Во октомври ќе бидат полни со позитивна енергија, а поддршката од семејството и пријателите ќе им значи многу.

Затоа, искористете ги сите можности што ви се дадени овој месец, бидејќи тие се солидна основа за вашата посреќна иднина.

Еве ги причините зошто нивните бебиња се посебни.

Покрај тоа што се верува дека имаат талент за спорт, овие бебиња имаат и голем број други интересни придобивки, покажало истражувањето. Ние ви донесуваме неколку причини зошто октомвриските бебиња се посебни.

Истражувањата покажаа дека децата родени во октомври најчесто стануваат спортски sвезди. Една студија која разгледала издржливост и сила кај училишните деца, дошла до заклучок дека „децата родени во октомври се посилни од оние родени во кој било месец, освен во септември и ноември“. Ова се смета дека е причина за зголемена изложеност на витамин Д во бременоста.

“Децата родени во есента имаат малку повеќе коскена и мускулна маса. Ако рано се активираат и се вклучат во спортски активности, ги имаат сите предуслови за успех”, изјави д-р Гавин Сандеррок од Универзитетот во Есекс за списанието Newујорк.

Повеќе американски претседатели се родени овој месец од кој било друг. Aдон Адамс, Радерфорд Б. Хес, Честер Артур, Теодор Рузвелт и Џими Картер се некои од познатите славни кои се родени во октомври.

Не е позната точната причина зошто помалку деца се раѓаат за Ноќта на вештерките, празник кој паѓа на последниот ден од октомври, во споредба со бројот на деца родени на Денот на вљубените во февруари. Научниците од универзитетот Јеил велат дека влијанието може да има врз потсвеста на мајките кои не сакаат нивните деца родени на овој празник „вештерка“.

Според една студија од 2011 година на Универзитетот во Чикаго, луѓето родени во октомври поверојатно ќе го слават својот 100ти роденден отколку оние родени во април. Друга студија открила дека бебињата родени во октомври биле со помал ризик од сите болести, особено кардиоваскуларните заболувања.

Можно е тие да живеат подолго затоа што имаат поздраво срце. Научниците исто така ја поврзаа долговечноста со фактот дека луѓето родени во октомври се често со добро ментално здравје.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close