Кафе муабет

Овие хороскопски знаци ќе направат многу пари- ги очекува одлична заработка, проверете дали сте меѓу нив

Ќе им се насмее среќата...

Според последните истражувања направени врз основа на секој милијардер во светот, била пресметана просечната нето вредност на секој хороскопски знак, заедно со процентот на милијардери кои припаѓаат на секој од нив.

фото илустрација

Според овие истражувања одредени хороскопски знаци имаат предиспозиција да заработат многу парии да се најдат на листата на милијардери.

фото илустрација

Проверете како се рангира вашиот знак на таа скала.

Не е изненадувачки што жените Јарец имаат најголема веројатност да станат милијардери. 20% од сите милијардери се Јарци. Одлучни се, амбициозни, остроумни и материјалисти. Парите им се важни. Парите се тие според кои ги ценат луѓето и нивното место во светот.

фото илустрација

Друг знак со најголема веројатност да стане милијардер е Лавот. Повторно, материјалистички и амбициозен знак кој сака да создава, надмине и придобие почит, внимание и восхит кај другите. Лавовите се исто така благословени со моќни, природни лидерски вештини. Другите се огледуваат на нив, па уште од првиот ден тие ја имаат среќата да се најдат на врвот.

фото илустрација

Трета на листата е Скорпијата. Моќен, самоуверен, бестрашен знак без никакви поплаки, безмилосен и очаен кога е во прашање добивањето на она што го сака. Скорпиите не се плашат од ништо и сакаат да го контролираат својот свет. Работењето за некој друг, свивањето на туѓо гнездо, едноставно не е за нив. Тие се знакот алфа.

фото илустрација

Бикот и Вагата се четврти и петти, што има смисла бидејќи нивниот планетарен владетел е Венера. Меѓу другото (како љубовта, задоволството и убавината), Венера владее со парите. И двата знака сакаат да живеат добар живот, а за тоа се потребни пари.

фото илустрација

Последна на листата е Девица. Иако се природно скромни, Девиците се перфекционисти и прават сè во животот до степен на совршенство, па во што и да вложуваат, работата ќе испадне одлична. Девиците вредно работат на сè, вклучително и на стекнување богатство.

фото илустрација

Ноември носи пари за овие хороскопски знаци

фото илустрација

Сезоната на Стрелец, која носи оптимизам, е пред нас, па ова е период од годината во кој можеме да се надеваме дека среќата е на наша страна.

фото илустрација

Во неделата што претстои, до 26 ноември, пари ќе имаат Стрелците, Лавовите, Овните и Скорпиите.

фото илустрација

Стрелец

Вашиот омилен дел од годината се ближи, па планетите се на ваша страна. Соодветно на тоа, Сонцето, Меркур и Венера ви носат многу изобилство, а не се работи само за пари.Ќе имате тенденција да трошите многу пари, па затоа треба да внимавате да не претерате. Подгответе се за вредни парични подароци.

фото илустрација

Лав

Меркур во Стрелец ви носи добивки на игрите на среќа. Затоа, планетите работат за вас, па треба да си ја пробате среќата. Во овој период од годината можете лесно да го претворите вашето хоби во вистински бизнис и врз основа на тоа да заработите дополнителни пари.

фото илустрација

Овен
Венера во Стрелец ви носи пари од странство. Тоа може да биде и соработка со странски компании. Во овој период секоја дополнителна обука може да ви донесе поголема заработка во работата што ја работите.

фото илустрација

Скорпија

Сосема различно поле ви носи период во кој парите ќе ви се лепат. Венера во Стрелец ви носи и вреден подарок, па можете да уживате во деновите што претстојат. Ако планирате да вложите пари, прифатете добар совет бидејќи Марс е ретрограден.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close