Кафе муабет

Овие хороскопски знаци не мора да се грижат за финансиите: Пари доаѓаат на почетокот на март- добивка на игра на среќа ќе им го промени животот

Ќе имаат добивка...

Февруари е речиси на крајот па доаѓа периодот на големи астролошки промени поради влегувањето на Сатурн во знакот Риби, а тоа значи дека одредени знаци ќе имаат подобра финансиска среќа од другите.

фото илустрација

Сите астролози се согласуваат дека март е еден од најважните месеци во годината бидејќи на 7 март Сатурн, планетата на кармата, по речиси 30 години влегува во знакот Риби и ја менува нашата судбина.

фото илустрација

Уран во Бик не принудува да штедиме но и да наоѓаме нови извори на приход. Влегувањето во новата ера на Рибите ќе не принуди да ги преиспитаме нашите животни вредности.

фото илустрација

Еве кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа кога станува збор за парите…

фото илустрација

Овен

Планетата на среќата, Јупитер е во вашиот знак до 16 мај, па затоа треба да играте игри на среќа. Покрај тоа, Венера влегува во Бик во март, што носи постабилен финансиски период. Поради присуството на Венера во втората куќа, можете да очекувате убави подароци.

фото илустрација

БИК
Во март Меркур ќе биде во вашата единаесетта и дванаесетта куќа, па ќе соработувате со пријателите за пари. Ова може да биде и добро и лошо, бидејќи ќе ви биде тешко да земете пари од луѓето за кои се грижите. Во вториот дел од март ве очекува нов извор на приходи.

фото илустрација

БЛИЗНАЦИ

На вашите маки им доаѓа крајот. Во втората половина на март конечно доаѓа спас од лошите периоди кои траат веќе половина година. Затоа финансиската состојба конечно се подобрува.

фото илустрација

РАК
Во март ќе имате големи амбиции и ќе сакате да постигнете резултати преку ноќ, но сепак ќе треба да научите да вежбате трпение. Март е многу променлив и ќе ви донесе големи трошоци, особено во вториот дел од месецот.

фото илустрација

ЛАВ
Можете да очекувате пари од странство. Ќе добиете и можност за заработка од странска компанија. Од средината на март влегувате во одличен финансиски период, па многу ќе профитирате.

фото илустрација

ДЕВИЦА
Вие сте еден од знаците кај кои март ќе донесе големи промени. Затоа треба да се грижите за финансиите и да не земате кредити.

фото илустрација

ВАГА
Првата половина на март е добра, додека во втората ќе имате големи трошоци. Треба да бидете внимателни бидејќи ќе треба да направите големи инвестиции кои можат да бидат погрешни.

фото илустрација

СКОРПИЈА
Преку деловен проект ве очекува голема добивка. Ќе успеете да договорите ново деловно партнерство. Пред вас е успешен месец за заработка.

фото илустрација

СТРЕЛЕЦ
Ве очекуваат нови трошоци поради станот. Односно, некој Стрелец ќе одлучи да купи недвижен имот или да земе заем. Ќе имате многу поголема одговорност кога се парите во прашање. Имате рок до 16 мај да играте игри на среќа.

фото илустрација

ЈАРЕЦ
По три години влегувате во подобар финансиски период. Сатурн во Риби ви носи подобри можности за заработка. Поголема заработка ве очекува веќе на почетокот на март.

фото илустрација

ВОДОЛИЈА
Вие сте знакот кој конечно ќе осамне по речиси три години. Сатурн го напушта вашиот знак и поради тоа многу блокади ќе исчезнат. Парите ќе ви се лепат во март бидејќи излегувате од долгорочен лош период.

фото илустрација

РИБА
Сатурн, планетата која ја одредува вашата судбина влегува во вашиот знак по речиси 30 години, па ќе ве стави на тест. Подгответе се за забавување на финансиските трансакции. Нема да се збогатите, но ќе имате доволно пари. Тоа може да биде помалку отколку што очекувавте.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close