Кафе муабет

ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ НА 22 ОКРОМВРИ: Проверете дали сте меѓу нив!

Меѓутоа, претпазливост е неопходна бидејќи, и покрај фактот што Меркур го смени правецот, негативно ќе влијае на сите знаци на Зодијакот до 22 октомври, иако неговите сили веќе се забележително слаби...

Од 27 септември до 18 октомври, Меркур се пресели ретроградно, што го отежнува животот на многу знаци во Зодијакот.

фото илустрација

Овој аспект на планетата влијае на речиси сите области на животот, но во поголема мера над Девицата и Близнаците, кои особено го чувствуваат негативното влијание на каприциозната планета.

фото илустрација

Може да здивнете, оваа планета конечно го менува правецот. Ова значи дека ќе почнат позитивните влијаниа, ќе се подобрат семејните и деловните односи, ќе се решат конфликтите на работа, доколку ги има. Меѓутоа, претпазливост е неопходна бидејќи, и покрај фактот што Меркур го смени правецот, негативно ќе влијае на сите знаци на Зодијакот до 22 октомври, иако неговите сили веќе се забележително слаби.

Фото Илустрација

Ако планирате да купите апарати за домаќинство или електроника, одложете ги до крајот на месецот и воопшто, бидете внимателни со какви било финансиски трансакции.

Што се однесува до љубовта, одложете ја пресметката со партнерот до крајот на месецот, инаку преостанатото влијание на Меркур сурово ќе се пошегува со вас. Постои ризик дека нема да ги пронајдете вистинските зборови и дека нема да можете да се справите со емоциите.

фото илустрација

Добрата вест е дека на некои знаци ќе им се отвори врата за нов живот во овој период. Еве на кого најмногу ќе влијае промената во правецот на Меркур?

Бик

Многу претставници на овој знак неодамна се пожалија на финансиската состојба, но со заминувањето на ретроградниот Меркур, нивниот бизнис значително ќе се подобри. Среќата ќе покаже дека не го заборавила Бикот. Сосема е можно да добиете голема сума во форма на награда или добивка на лотарија. И наградата е само мал дел од сите добри работи што може да ви се случат во блиска иднина. Запомнете ги сите ваши најлуди планови, време е да ги претворите во реалност.

фото илустрација

Близнаци

Конечно, Меркур го смени правецот и Близнаците успеаја да се оддалечат од својата цел. Многу претставници на овој знак работеа напорно во последниот месец и немаа време да се одморат. До 22 октомври, тие ќе го направат последниот напор и ќе постигнат успех, по што ќе можат да заминат на заслужен одмор, добивајќи пристојна награда за нивната работа. Ќе се постигне долгоочекуваната стабилност на деловното поле. Всушност, Близнаците би можеле да најдат нов извор на приход, поради што буквално наскоро ќе се збогатат.

фото илустрација

Скорпија

Во последните денови од октомври, Скорпиите ќе мора да се соочат со некои судбоносни настани за нивниот живот. Многу претставници на овој знак можат да го променат својот статус, да стапат во брак или да добијат дете. Друг мал бонус од судбината за некои Скорпии ќе биде скок во кариерата и поддршка на влијателна личност на работа.

фото илустрација

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close