Кафе муабет

Ова се случува ПРОТИВ МОЈА ВОЛЈА: Ника Тошиќ се огласи по разводот на Јелена и Душко- сите ја поддржуваат поради ова

Ника ги засмејува фановите...

Помладата ќерка на Јелена Карлеуша исто како и пејачката е многу отворена и директна.

Фото принтскрин/Инстаграм

Познато е дека помладата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ е многу директна девојка, одлична ученичка, добра пријателка, а пред се вистинска комичарка, што дополнително излезе на површина со нејзината одлука да отвори профили на социјалните мрежи , првенствено na „Инстаграм“ и „Тик-Ток“.

Фото принтскрин/Инстаграм

Ника обожава да ги засмее своите следбеници, а нејзините шеги станаа заразни па многу од врсниците со задоволство ги споделуваат на своите профили.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

Една од прикачените содржини на Ника неодамна заврши на Твитер, а малкумина останаа рамнодушни на тоа колку е харизматична и инспиративна помладата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

Имено, Ника сподели содржина на Тик Ток во која, според мислењето на многумина, со шеговит тон ги критикува родителите поради нејзината генетика.

Фото Инстаграм/Ника Тошиќ

– Да, јас сум драма кралица, но тоа не е мој избор, тоа е генетика – рекла наследничката на брачна двојка за која најпрвин беше објавено дека се разведува, а потоа дека се под ист покрив и дека се е во најдобар ред.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Со овој мал скеч, помалата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ги насмеа сите кои имаа можност да го погледнат, а прашањето што остана во воздухот е чии гени се всушност пресудни оние од пејачката или од поранешниот фудбалер.

Карлеуша и Душко се уште живеат под ист покрив

Поп дивата Јелена Карлеуша неодамна се појави на модна ревија, па таа прилика ја искористи да проговори за врската со Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена и Душко се во центарот на вниманието на јавноста од почетокот на 2022 година, особено откако пејачката го пријавила сопругот за насилство на 7 јануари, Божиќ.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

После тоа нивната врска се најде под лупата на фановите, а во изминатите месеци ја информираа јавноста дека поднеле барање за развод.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Пејачката иако во неколку наврати ја менуваше приказната, дефинитивно ги изненади сите кога на споменатиот настан откри дека се уште живее под ист покрив со Тошиќ.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Исто така, додала дека не е разведена!

Фото принтскрин/Инстаграм

– Не го спомнав разводот. Морам да кажам дека не сум разведена и дека живеам под ист покрив со Душко. Вечерва венчаницата беше дел од мојата улога, ако сакате уште една вистинска венчаница и брак, тогаш прво ќе морав да се разведам. Ако ја кажам вистината, можеби адвокатот на Душко повторно ќе ги повика медиумите да се изјасни, не можам повеќе да се занимавам со адвокати и проблеми – низ смеа истакна Јелена, па повторно ги збуни сите.

Фото принтскрин/Инстаграм

На прашањето дали таа и поранешниот фудбалер поднеле документи за развод, пејачката одговори – не.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Не сме. Нека пишуваат што сакаат и кој што сака, исто како порано. Мене тоа ме погодува исто како кога комарец ќе касне слон. Никому ништо нема да објаснувам – изјави таа за новиот број на магазинот „Стори“.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Што точно се случува меѓу сопружниците не е познато, останува да дознаеме со текот на времето.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Да потсетиме, Јелена посочи и дека е при крај со новиот албум „Алфа“, кој нејзините обожаватели го чекаат цела деценија, па секојдневно поминува по неколку часа во музичкото студио.

фото инстаграм/Зоран Бирташевиќ
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close