Дом и семејство

ОВА СЕ СВЕКОРОТ И СВЕКРВАТА НА АНАСТАСИЈА РАЖНАТОВИЌ: Еве со што се занимаваат родителите на зетот на Цеца

Немања и Анастасија го очекуваат првото дете...

Небојша и Оливера Гудељ, родителите на фудбалерот Немања Гудељ, се идните свекор и свекрва на  познатата пејачка и наследничка на Цеца,  Анастасија Ражнатовиќ.

фото инстаграм/Оливера Гудељ

Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ ја заинтригираа јавноста со својата врска уште од самиот почеток а особено сега кога се дозна дека ќе станат родители.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Анастасија моментално е бремена во четвртиот месец, а бебето ќе се роди на почетокот на октомври.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Како што пренесуваат медиумите, младиот пар планира да организира интимна венчавка само за своите најблиски роднини и пријатели во јули оваа година во Севиља, а следната година ќе следи гала венчавка и црковна венчавка.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Идните свекор и свекрва на Анастасија не сакаат претерано да се експонираат во јавноста.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Небојша по потекло од Требиње, кариерата ја започна во Босна од каде дојде во Партизан каде помина цели три години.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Во текот на својата фудбалска кариера играше и за шпанските клубови Логронес и Леганес. Девет години помина во Холандија каде ги бранеше боите на Бреда за која одигра дури 300 натпревари. Кариерата ја заврши во Спарта во 2006 година.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Таткото на Немања и по кариерата остана во светот на фудбалот. Моментално е технички директор на кинескиот клуб Хубеи Истар.

фото инстаграм/Небојша Гудељ

Како што во една прилика откри Небојша, столбот на семејството Гудељ е неговата сопруга Оливера, која носи се на свои раменици, почнувајќи од тренинзите, патувањата и карантинот на Небојша, па завршувајќи со воспитувањето на нејзините три деца, кои ги изведе на прав пат речиси сама.

фото инстаграм/Оливера Гудељ

Дека Оливера и е многу важна на Небојша и дека и е благодарен за се, покажуваат и сликите на неговиот Инстаграм, каде често ги објавува фотографиите со својата сопруга. Долго време се шушкаше дека свекрвата не ја прифатила веднаш новата снаа, и дека ја отследила од Инстаграм. Сепак, се чини дека во новите околности владее хармонија меѓу двете страни пренесува blic.rs.

фото инстаграм/Драги Гудељ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close