Дом и семејство

Ова се посвоените ќерки на Сергеј Четковиќ: Долго ги криеше од јавноста- погледнете во какви убавици пораснаа ФОТО

Сергеј е горд татко...

Популарниот пејач Сергеј Четковиќ никогаш не криел од јавноста дека неговите ќерки се посвоени, напротив гордо зборува за тоа како тој и неговата сопруга решиле да го прошират семејството.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Во 2010 и 2012 година тие посвоија две девојчиња, Лола и Мила а Сергеј во една прилика откри дека тоа е најубавата одлука која ја донеле.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

– Да бидам искрен, не ни размислувавме многу. Некако се си дојде само по себе и откако Лола пристигна, набрзо поднесовме барање за Мила, која дојде по две години. Сега знаеме дека тоа беше една од најдобрите одлуки што ги донесовме во нашите животи.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Инаку Мила и Лола ги запознавме преку истоимената цртана серија а Сергеј посочува дека тие се многу креативни и талентирани но за сега не покажуваат афинитети кон пеењето.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

– Тие се многу креативни, ги интересираат многу работи. Тие се заинтересирани за уметност, но ќе видиме каква. Сакаат музика и филмови, сакаат да читаат, сакаат театар. Би сакал да се занимаваат со некаква уметност, но сепак тоа е нивна одлука и јас и Кристина дефинитивно ќе ги поддржиме.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Лола и Мила, посвоените ќерки на Сергеј се вистински скапоцен камен на семејството Четковиќ. Двете девојчиња, на кои пејачот и неговата сопруга Кристина им овозможија покрив над глава и неизмерна љубов и заштита, се среќни, паметни, образовани и многу посветени на таткото и мајката.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Пејачот не крие дека чувствува голема наклонетост кон нив, дека речиси никогаш не знае да им каже не, но истовремено работи на тоа да не ги размази. На нивното воспитување пристапува во договор со сопругата Кристина на која не и недостига фантазија и креативност.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Брачната двојка постојано наоѓа начини да ги забавува ќерките, поточно да се забавуваат заедно како семејство, за да научат нешто што резултирало со тоа што денес и двете се многу независни.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Фактот дека Сергеј и Кристина никогаш немале тајни од нив, многу влијаело на градењето на самодовербата на девојките. Тие секогаш зборуваат многу отворено за се, па дури и кога дошло време да зборуваат за тоа како стигнале до нив, нашле начин да им го претстават тоа, што многу убаво го прифатиле и се прилагодиле на ситуацијата дека се посвоени.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

– Им кажав од првиот ден дека има училиште за деца каде што дојдовме, а тие рекоа: „Па, каде сте до сега“. Мора да најдете начин да го пренесете тоа најсликовито, преку приказна. Луѓето секогаш прават бука околу таа приказна, чекаат до 18 години и слично, а не треба да биде така. Важно е да се надминат предрасудите и менталитетот на оваа клима која не успорува и не влече назад. Верувам дека родител не е само тој што носи дете на свет, туку тој што го воспитува, се грижи за него, го сака неизмерно и безусловно – изјави одамна музичарот.

Фото Инстаграм/Сергеј Четковиќ

Пред извесно време пејачот на својот „Инстаграм“ најпрвин објави слики од семејниот одмор, а набргу потоа и посвоената ќерка на Сергеј Четковиќ се фотографирала со нејзината мајка на некој јавен настан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SERGEJ ĆETKOVIĆ (@cetkovics)

Врз основа на тие неколку фотографии и видеа, сите коментираа дека Лола и Мила се крајно харизматични и преслатки, а имаше и такви кои тврдеа дека и покрај тоа што немаат исти гени и не се крвно поврзани со него, тие се многу слични на гордиот татко.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close