Кафе муабет

Ова се најлошите хороскопски знаци- ако раскинете со нив пазете се, ги “проколнуваат” поранешните партнери

Сакаат драматични разделби...

Велат дека најважна работа во врската е довербата, а уште поважно е дали можете да му верувате на партнерот дури и кога ќе стане поранешен.

фото илустрација

Никој не сака конфликт или понижување по раскинувањето, но астрологијата вели дека постојат знаци кои ги „проколнуваат“ поранешните.

фото илустрација

Често ги споменуваат, обвинувајќи ги за се што тргнало наопаку во врската. Тоа се:

фото илустрација

Бик
Бикот може да биде сигурен и лојален партнер. Сепак, никој не се лути како Бикот. Тие се последните луѓе кои би ја прекинале врската и секогаш би сакале да се „развлекува“ без разлика на лошите работи. Покрај тоа, тие би го проколнале својот љубовник што ги оставил и што се им тргнало наопаку.

фото илустрација

Рак

Повеќето Ракови би му посакале се најдобро на партнерот и би се молеле за негова среќа, дури и ако нивното срце е скршено кога ќе останат сами. Таква е природата на чувствителниот знак. Сепак, неразвиените или емотивно незрелите Ракови имаат тенденција да ги демнат бившите и да го омаловажуваат нивното име ширејќи разни гласини.

фото илустрација

Близнаци

Близнаците се можеби најслатките љубовници кога ќе излезете со нив. Но, тие сакаат да флертуваат, што значи дека можат емотивно да изневеруваат во текот на врската, а подоцна да го омаловажуваат своето поранешно момче или девојка, дури и ако не го заслужиле тоа. Ова може да биде прилично непривлечна особина која е една од ретките што ги имаат Близнаците.

фото илустрација

Овен

Овните знаат да бидат шармантни и грижливи, можат да ве разгалат. Меѓутоа, ако им ги скршите срцата, тие ќе ве проколнуваат и ќе се молат за се да ви тргне на лошо, до степен до кој кармата го прави останатото.

фото илустрација

Можеби Овенот мора да научи да раскинува пријателски и да му посака се најдобро на поранешниот партнер за сопственото ментално здравје и разум.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close