Кафе муабет

Ова се братот и сестрата на Филип Живојиновиќ: Не се експонираат во јавноста, таа е вистинска убавица а тој е познат кошаркар

Одлично се согласуваат...

Филип Живојиновиќ синот на Боба Живојиновиќ, кој го доби од врската со Зорица Накиќ ужива во хармоничен брак со пејачката Александра Пријовиќ, а ретко се појавува во медиумите.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Тој неодамна објави фотографија на која е прегрнат со полубратот и полусестрата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filip Branislav Živojinović (@f.zivojinovic)

Зорица Накиќ, мајката на Филип, подоцна се омажи за поранешниот хрватски кошаркар Иво Накиќ, со кој има две деца, Ива и Марио, кој е познат кошаркар и во еден момент играше за Реал Мадрид.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ

Филип сега на својот Инстаграм профил објави фотографија со братот и сестрата на која тројцата се прегрнати, а насмевката говори колку се блиски.

– Семејство – напиша Филип.

фото инстаграм/Филип Живојиновиќ

Во една прилика, Марио зборуваше за тамошните медиуми, каде рече дека и покрај бројните обврски, успева да слушне и неколку песни:

– Освен кошарката, која е моја најголема љубов и секако одличниот успех на училиште, без која не можеш да бидеш член на Реал Мадрид, сакам музика и слушам сè и во секој слободен момент, бидејќи ме опушта и ме прави посреќен и позадоволен – рече овој млад спортист во едно интервју.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Полусестрата на Филип, Ива Накиќ, ретко се појавува во јавност со него, а слободното време често го поминуваат заедно.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ

Неодамна тој го овековечи нивното заедничко дружење со фотографија на својот Инстаграм, она што сите го забележаа е дека насмевката ја наследиле од својата мајка.

фото инстаграм/Филип Живојиновиќ

Таа е родена од бракот на мајката на Филип, Зорица со кошаркарот Иво Накиќ, а од страната на неговиот татко Боба Живојиновиќ, Филип ги има браќата Стефан и Виктор.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Иако Боба е веќе три децении во брак со Лепа Брена сепак тој и Зорица и денес се во добри односи.
Филип Живојиновиќ често објавува фотографии на Инстаграм со неговата мајка, која, како што вели, е неговата најголема и безусловна љубов.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Додека Филип Живојиновиќ студирал во Америка, често го поминувал времето со Зорица и нејзиното семејство, а потоа Иво ја стекнал неговата целосна доверба. Ја сакаше својата мајка, беше приврзан за братот и сестра му и така Иво стана негов втор татко, подготвен да дава совети и поддршка во секоја прилика.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Она што е за восхит е односот што поранешните партнери, Боба и Зорица, успеаја да го изградат па Живојиновиќ и Накиќ често поминуваат време заедно за време на патувањата.

фото Инстаграм/Лепа Брена

И додека едни велеа дека Брена наводно била причината за пропаѓањето на бракот на Зорица и Боба, други зборуваа за неа со почит, бидејќи таа секогаш била тука за Филип и го гледала буквално како да му е родена мајка.

фото инстаграм/Лепа Брена

Филип, синот на Боба и Зорица се ожени со пејачката Александра Пријовиќ во 2018 година, а снимките од венчавката покажаа дека поранешните партнери можат да им послужат како пример на другите во нивните врски.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close