Кафе муабет

Ова никој не го очекуваше: Сека Алексиќ откри се за разводот- сакаше трето дете но оваа тајна и го уништи бракот

Имала тајни пред сопругот...

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко важат за еден од најхармоничните парови но и покрај тоа што пејачката речиси секогаш истакнува дека е во складен брак, многумина тврдат дека дошло до криза.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Имено ваквите гласини почнаа да се шират по една изјава на Сека Алексиќ која е многу отворена кога зборува за бракот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Таа неодамна за прв пат изјави дека има тајни пред сопругот Вељко Пиљкиќ.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Бидејќи се работи за нешто што нејзиниот сопруг не го поддржува, Алексиќ избра да ја премолчи вистината, што многумина го сметаат за грешка.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Имено, Сека во едно од нејзините интервјуа се пошегува дека и покрај тоа што драстично ги променила навиките со раѓањето на синовите Јаков и Јован, сепак и се вратила на големата љубов кон шопингот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Пејачката откри дека не може да одолее на скапите парчиња што ги купува каде и да патува за приватни и деловни цели, а бидејќи постојано купува гардероба, чевли и чанти, речиси нема каде да ги стави во плакарот па нејзиниот сопруг почнал да ја критикува поради тоа непотребно трошење на пари.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

За да спречи вистинска криза во бракот пејачката решила да сокрие некои набавки и додала:

– Се што купувам кријам од сопругот.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Спомнатите проблеми со кои се соочува Сека во бракот, секако не се толку сериозни за да ја нарушат нејзината врска со сопругот, на крајот на краиштата, таа многупати има истакнато дека тој е нејзиниот најголем поддржувач во се што прави и дека само со него нашла сè што таа посакувала да поседува маж.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Сосема е сигурно дека и Вељко ќе најде разбирање за старата страст на Сека која очигледно повторно се разгоре откако пејачката драстично ослабна па сега се чувствува и посамоуверено.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Да потсетиме, Сека најави дека есенва ќе се повлече од јавниот живот за по трет пат да се подложи на процесот на ин витро оплодување, но засега се откажа од плановите да стане мајка по трет пат.


Како што самата тогаш откри, работата и се натрупала, закажани се концерти, а планиран е и голем концерт во Белград.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

-Многу ми се нарушија плановите за работа, работам повеќе од планираното и потоа наидовме на таков процес за концертот во Белград што е планиран за следната година. Затоа оставам бременоста да се случи спонтано – открила Сека за таблоидот „Стар“.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Во спротивно, за да започне ИВФ, неопходен е мир и не би требало да настапува. Синот Јаков тргнува во предучилишна возраст, па Сека се грижи како ќе остане таму сам и се плаши како тоа ќе го прифати.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Згора на се, таа има понуда од нејзиниот менаџер следната година да го организира нејзиниот голем концерт во Белград и затоа нема време да оди на честите контроли и прегледи кои ги бара ин витро оплодувањето.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Првото дете Јаков го роди во септември 2016 година, а четири години подоцна, поточно во јануари 2020 година, го роди вториот син Јован.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сека во неколку наврати истакна дека мајчинството е најубавото нешто што една жена може да го доживее, а како што рече, би сакала да добие ќерка со сопругот Вељко Пиљикиќ.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Нејзиниот постар син избрал име за сестричката а тоа е Софија.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

– Сите грешки што ги правиме како родители со првото дете, ги исправаме со второто, третото, четвртото и петтото. Се надевам дека ќе бидат пет. Се надевам. Во септември планирам повторно да одам на вонтелесно оплодување. Што и да биде, Господ да даде само здравје – изјави пејачката.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

– Замислете да родам близнаци. Колку и да даде Господ, јас сум задоволна. Макар и да не забременам повторно јас сум среќна и задоволна. Како мајка го постигнав тоа што го посакував долго време – истакна пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close