Кафе муабет

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Погледнете зошто сите се потсмеваат на свадбената торта на Грашо и Хана!

Сите се изненадени од едноставноста...

Ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ и музичарот Петар Грашо беа критикувани за нивната свадбена торта, која многумина ја коментираа и која очигледно, не баш пријатно, ги изненади сите.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Хана и Петар се венчаа на 18 февруари во црквата Свети Франциско во Сплит, а по церемонијата младенците направија свадбена веселба.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Секако, свадбената торта е незаменлив дел од секоја свадба па иако сме навикнати на големи невообичаени торти обично на три спрата и посебно спектакуларна сепак тоа не беше случај на свадбата кај Хана и Грашо.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

На социјалните мрежи кружи фотографија на која Грашо позира покрај свадбена торта, која според некои изгледа сосема обично. Тортата немаше повеќе катови, беше бела и украсена со скромен, бел шлаг.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Како што пишуваат хрватските медиуми, тортата изгледала скромно и едноставно, поради тоа што и двајцата се такви личности, скромни кои не сакаат да се експонираат и малку зборуваат за приватниот живот во јавноста.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Интересно е што Грашо немал само еден кум, туку двајца. Покрај кошаркарската легенда Дино Раѓа (54), кум беше и познатиот словенечки готвач Томаж Кавчиќ.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Хана, според она што можеше да се види беше едноставна и доследна на својот стил. Таа имаше една кума, но избрала и едноставна шминка, а се одлучи за прекрасна и уникатна, бела венчаница од сплитски дизајнер.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

На свадбената прослава беа присутни многу фотографи и новинарски екипи, а Петар Грашо им се заблагодари.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Ви благодарам од срце, изјавил Петар додека Хана влегувала во ресторанот.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Откако завршила црковната венчавка парот не ја тргнал насмеката од лицата:

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Се чувствувам како маж!, изјавил пресреќниот Петар.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

За потсетување, хрватскиот пејач Петар Грашо беше во романтична љубовна врска повеќе од две децении со познатата пејачка Данијела Мартиновиќ, но Грашо се раздели од пејачката откако во неговиот живот влезе младата музичарка Хана Хулиќ.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Врската помеѓу Хана и Петар Грашо наиде на безброј лоши коментари, но откако објави дека парот ќе чека дете, тоа веќе стана минато.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

И самиот Петар Грашо изјави дека е пресреќен што за прв пат ќе стане татко, и изјави дека е подготвен за таа улога и дека е среќен како никогаш до сега.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close