Кафе муабет

Ова никој не го очекуваше: Андријана Чекиќ ја раскина свршувачката со Марко- тие беа еден од најубавите парови на естрадата!

Двајцата потврдија дека повеќе не се заедно...

Пејачката Андријана Чекиќ и Марко Милошевиќ ставија крај на нивната врска.

Фото Инстаграм
Фото инстаграм

Андријана сега објави дека ја раскина свршувачката со Милошевиќ, но не сакаше да зборува за деталите.

Фото инстаграм

– Марко и јас веќе не сме заедно. Раскинавме на почетокот на годината – рече пејачката.

Фото инстаграм

По веста за раскинувањето, нејзиниот сега веќе поранешен свршеник исто така ги потврди овие тврдења:

Андријана и јас не сме заедно неколку месеци. Не знам што прави – рече Марко.

Фото инстаграм
Фото инстаграм
Фото инстаграм

Да потсетиме, двојката последен пат беше видена заедно на 15 декември, на погребот на таткото Дарко Лазиќ во Брестаж. После тоа, медиумите во јануари годинава напишаа дека наводно тие се степале на Копаоник.

Фото инстаграм
Фото инстаграм

Инаку врската на Андријана и Марко не ја поддржуваа неколку пријатели на пејачката,меѓу кои и некогашната кума Ана Севиќ за која Андријана тврди дека и ги фрлила сите приватни фотографии од станот.

Фото инатаграм
Фото инстаграм

– Некои од тие проијатели имаа клуч од мојот стан. Имав апсолутно доверба, мислам во никого немав колку што имав доверба во тие луѓе.
Тоа не само што боли, туку и толку те шокира па почнуваш да се преиспитуваш себе си десет години наназад.

Фото инстаграм
Фото инстаграм

Влегуваа во станот додека бев во Америка и јас доживеав да се фрлат сликите од мене и Марко, мене тоа не би ми паднало на памет.
Бев емотивна и многу уморна. Имав само еден ден да се подготвам. До душа, со Ана не сум имала некои најприватни теми, дури и кога таа и Дарко полнаа да се разделуваат, јас тоа го дознав меѓу последните, раскажала пејачката за српски магазин.

Фото инстаграм
Фото инстаграм

Инаку пејачката важи за една од најпопуларните, а како што и во минатото се шушкало во медиумите, спаѓа меѓу најплатените естрадни уметници.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close