MAMA

Ова е хит боја на коса оваа есен: Женствена, нежна на секому му ќе му стои! (ФОТО)

Есента е идеално време за промена и најдобро е да се започне со косата.

Есента е идеално време за промена и најдобро е да се започне со косата.

Оваа есен ќе биде во духот на посветлите и потопли тонови на косата, а особено ќе се истакнат две нијанси. Фризерите предвидуваат дека тие ќе бидат водечки тренд во наредните месеци.

Сините и кафеавите нијанси со црвеникав нијанса се почесто можат да се видат на улиците, а најдоброто од овие бои е што на сите им изгледаат одлично.

Оваа сина нијанса не е премногу светла, па затоа ќе изгледа одлично доколку имате посветол или потемен тен.

Експертите велат дека на вистински начин ќе ги потенцираат цртите на лицето и очите. Бојата е доволно интересна што дефинитивно ќе бидете забележани каде и да се појавите.

Ако сепак преферирате малку потемни нијанси, тогаш тоа за вас е посветла кафеава со црвена нијанса, што исто така ќе биде многу популарно.

Кое и да изберете, ќе изгледате свежо, женствено и нежно.

Доколку сакате некоја топла нијанса и суптилна промена, тогаш чили-чоколадната е најдобриот избор.

‘Изгледа дека сите фризери се трудат од тронот да ја симнат најбараната техника за боење на косата, балајаж, зашто во мода влегува една многу интересна нијанса наречена „чили чоколадна“.

Кога помислите на есен, веруваме дека црвенаа и топла костенлива боја први ви паѓаат на памет. Токму тие бои се идеални за есенското време, а доколку размислувате за промена, нема подобар избор од овој!

Оваа есен измешајте ја бојата на чоколадо со црвени прамени, затоа што токму така изгледа оваа фантастична и топла нијанса. Сигурно нема да можете да ѝ одолеете, а еве како изгледа кога ќе ја бојадисате косата.

Најновиот тренд кој ни доаѓа од светот е многу интересен и го опфаќа целиот спектар на бои и идеи, а не е траен, така што може да експериментирате без страв.

Станува збор за нова техника за бојадисување на косата, ни помалку ни повеќе туку со креп трака. Звучи неверојатно, но вистинито.  Целата техника и како да ја изведете можете да видите во видеото што следува.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close