Кафе муабет

Ова е снаата на Жика Јакшиќ: Погледнете со каква убавица се омажи неговиот син Андрија (ФОТО)

Не се појавува во јавноста...

Снаата на Жика Јакшиќ, Јехославa Јакшиќ е строго против појавување во јавност, па до неодамна никаде не можевме да ги видиме нејзините фотографии.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Сопругата на наследникот на водителот, младиот енолог Андрија Јакшиќ, е фокусирана на козметиката и води мирен живот далеку од сцената и стилот што Жика го претпочита долги години.

ФОТО: Инстаграм/Андрија Јакшиќ

Јакшиќ ја почитува желбата на својата снаа и не ја тера да се фотографира за медиумите. За Story тој призна дека ужива да живее со неа и нејзиниот син под ист покрив, бидејќи прекрасно се согласуваат и се почитуваат, а особено му е драго кога гледа како младенците се надополнуваат.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Снаата на Жика Јакшиќ му се придружи на семејството на водителот пред десет месеци. Таа и неговиот син Андрија на лудиот камен застанаа на интимна церемонија во Германија, а набрзо и двајцата се преселија во домот на водителот. Наследникот на Жика е воодушевен од неговиот брачен живот, особено од неговата избраничка и нејзината мирна природа.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

– Еден месец за време на заедничкиот одмор имав можност да ја набљудувам Јехослава, и да набљудувам дали е темпераментна или повлечена девојка. Веднаш ми се допадна, а по примерот на моите родители, по две години врска, сметав дека е нормално да ја запросам. Многумина ми кажаа дека бракот е затвор, но јас уживам во него. Никогаш во животот не ми било подобро – изјави наследникот на Јакшиќ.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

За потсетување, продуцентот и авторот на емисијата „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ има два сина од два брака. Првиот син Андрија го доби од бракот со Снежана, додека Душан го доби пред шест години во брак со Дајана.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

Жика многу пати истакна дека е многу горд на својот син, бидејќи ја продолжи традицијата на неговиот роден град Александровац, кој е познат по винското кралство.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Работата со вино е многу сериозна. Тоа го започна мојот син Андрија. Тој е најобразован Србин во тој поглед, тој е господар на енологија ( наука која го изучува виното од сите аспекти, од бербата на грозје до производство и складирање на вино) – се пофали Жика во разговорот за српски „Свет“.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Иако тој можеше да ја заврши таа работа каде и да посака во светот, почнувајќи од Калифорнија, преку Канада, Париз и сите други дестинации, успеав да го задржам во Србија и сега тој работи тука – додаде Јакшиќ.

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

-Од осум натпревари на кои отиде нашето вино, тој освои исто толку медали. Пет златни, две сребрени и една бронза. Мојот син го направи своето прво вино во 2016 година, како ремек-дело, а последните две години работата се одвива многу сериозно – вели Жика и додава:

ФОТО: Инстаграм/Жика Јакшиќ /

За потсетување поранешните сопружници, Жика Јакишиќ и Дајана Пауновиќ по разводот одлично функционираат. Како што Жика, тврди тој во се ја поддржува поранешната сопруга и признава дека се во одлични односи.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

– Дајана е млада и успешна жена која ги има сите права на овој свет да биде сакана, да ужива и да биде среќна. Ние двајца сме во одлични односи. Ќе ви признаам дека јас за нејзината врска знам уште од почетокот, но умеам да чувам такјна, така ниту коментирам нешто ниту издавам. А за мојот приватен живот, ќе ви кажам само дека не сум сам и дека не сум осамен, моментално ми е многу добро, беше искрен Жика.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Иако не успеаја да го спасат бракот, поранешната водителка за еден медиуми открива дека поранешниот сопруг засекогаш ќе го гледа како член на семејството.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

– Целосно учествувам во растењето на Душан, како и целото семејство. Тој е центарот на нашиот свет и нашата најголема мотивација и двигател. Неодамна наполни десет години, а како голем навивач на Црвена звезда роденденот го прослави на стадионот Рајко Митиќ. Освен многубројните изненадувања што му ги приредивме, најголемото беше што доби честитки од Душан Влаховиќ, Душан Тадиќ и Александар Митровиќ – изјави Дијана и откри каков однос имала со Жика по разводот.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

– Не само што имавме цивилизирано раскинување, туку ја имаме и најубавата врска на светот, како двајца луѓе кои живееле заедно, споделувале убави и помалку убави моменти и го добиле најубавото дете. Ние се грижиме за нашиот син како очи во глава и сè уште сме едно големо семејство и така ќе остане засекогаш. Мислам дека живееме похармонично, поубаво и подобро од дваесет проценти од луѓето кои се во брак – заклучила за Глорија поранешната сопруга на Жика Јакшиќ.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close