Кафе муабет

Ова е првиот сопруг на Сузана Манчиќ- поради него таа беше во тешка депресија!

Исплови фотографија од нивната венчавка ...

За неа и денес зборуваат дека е како виното, колку е постара толку е подобра…

Сузана Манчиќ во поранешна Југославија важеше за симбол на женственоста и долго време ја водеше емисијата каде се извлекуваа добитните лото комбинации.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Сузана заради овој свој ангажман во медиумите го доби прекарот „Лото девојка“ и важеше за вистинска убавица.

Фото Принтскрин/Инстаграм
Фото Принтскрин/Инстаграм
Фото Принтскрин/Инстаграм

За неа и денес зборуваат дека е како виното, колку е постара толку е подобра, но од старите фотографии можеме да видиме колку се променила.

Фото Принтскрин/Инстаграм

Таа денес изгледа речиси непрепознатливо во споредба со тогаш, но се уште важи за една од најпознатите дами во регионот.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Манчиќ својата кариера ја започна со песната „Огледалце, огледалце“, кога немаше ни 18 години.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Потоа започна да води неколку забавни емисии, па долги години ги извлекуваше добитните лото комбинации.

Има учествувано во театарски претстави, а се има појавено и во популарното списание за мажи Плej бoj.

Во 2012 ја напиша автобиографската книга Нескротливо срце.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Иако мажите буквално полудуваа за неа, сепак нејзиното срце го освои бизнисменот Небојша Куниќ со кого во 1989 година стапи во брак.

Сузана Манчиќ денес неволно се сеќава на првиот брак со Небојша со кого доби две ќерки, Наталија и Теодора.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Првиот сопруг на Сузана Манчиќ беше член на некогаш многу популарниот бенд „Sedmorica mladih“, а по долго пријателство помеѓу него и водителката, се роди љубов. Иако поранешната „лото девојка“ за многумина беше неостварена желба и многумина ја молеа, таа му рече „да“ на Небојша во 1989 година. Двојката се разведе по осум години брак, но ја добија најголемата радост во животот – две ќерки.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Сузана, која во тоа време беше на врвот на својата кариера, го промени својот живот за да се посвети на своето семејство, и кога Небојша започна да работи приватно, таа го следеше низ целиот свет. Меѓутоа, со одредена доза иронија и хумор, водителката се сеќава како изгледала нејзината веридба.

Фото Инстаграм/Принтскрин

– Обично велам: Таква девојка, таква убавица, а го запроси својот сопруг на кој му беше трета сопруга – рече во една прилика Сузана.

Фото Инстаграм/Принтскрин

По ненадејниот развод, Сузана се врати со своите ќерки во родниот град и по долг период на тишина, откри со какви проблеми наидуваше за време на бракот и какви последици имаше. Наводно, Небојша ја омаловажувал, велејќи дека таа повеќе не е убава и млада, иако е на прагот од четириесеттите години, па водителката страдала од депресија.

Фото: Инстаграм/ Наталија Куниќ
Фото: Инстаграм/ Наталија Куниќ
Фото: Инстаграм/ Наталија Куниќ
Фото: Инстаграм/ Наталија Куниќ

По страдањето, следеше голема радост во срцето на Сузана, имајќи предвид дека во нејзиниот живот влезе нова љубов, Гркот Симеон Окомокос, со кого застана пред олтарот во 2018 година по 18 години врска.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close