Кафе муабет

Ова е првиот сопруг на Сека: Се закануваше дека ќе ја уб.иe бидејќи му должела пари, падна во затвор а еве како изгледа сега

Денес Сека е во среќен брак со Вељко...

Пејачката Сека Алексиќ со години важи за една од најпопуларните музички ѕвезди во регионот а покрај успешната музичка кариера, таа е остварена семејна жена и посветена мајка на синовите Јаков и Јован.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Повеќе од една деценија живее вистинска бајка со сегашниот сопруг Вељко Пиљкиќ, а од големата љубов се родија наследниците Јаков и Јован со кои живеат во луксузна вила во Стара Пазова.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сепак, она што е помалку познато во јавноста е дека таа била мажена пред Вељко, а првиот сопруг на Сека Алексиќ и задал сериозни „главоболки“ и за малку можел да и ја уништи кариерата.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Кога имала само деветнаесет години, Алексиќ се омажила за Душан Василиќ од Бјелина, од кого се развела само една година подоцна, а подоцна скапо ја чинела оваа младешка, непромислена одлука што ја донела додека живеела во Швајцарија.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Имено, Василиќ одлежа затворска казна за трговија со дро.га, а по разводот ја обвини Сека дека му должи 40.000 евра што ги вложил во нејзината кариера и ЦД. Се пишуваше и дека и се заканувал на пејачката и барал да и ги врати парите вложени во нејзиниот прв албум, а во оваа прилика дал изјава за тамошните медиуми.

фото принтскрин

– Од неа сакав да создадам познат поп лик, а не кафанска пејачка… Така се случија првите конфликти, кои на крајот доведоа до крај на нашата врска токму кога беше завршен материјалот за ЦД-то. Седнавме двајцата и ставивмецрта и пресметавме дека целата работа што ја финансирав чини околу 40.000 евра. Се договоривме да продолжи без мене, но да ми плати 23.000 евра – изјави во една прилика првиот сопруг на Сека Алексиќ, додека таа не сакаше ниту да ги потврди ниту да ги демантира овие наводи, но остана доследна на својата одлука да не зборува за луѓе кои се долги надвор од нејзиниот живот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

И покрај овие неџентлменски изјави и разни други предизвици со кои се соочи во текот на кариерата, таа успеа да стане една од најпопуларните пејачки во регионот и да остане на тронот речиси две децении додека води мирен семеен живот.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Во февруари 2014 година, Василиќ склучи спогодба за признавање вина со Обвинителството на Босна и Херцеговина во замена за минимална затворска казна и парична казна од 75.000 евра.

фото инстаграм/ Сека Алексиќ

Алексиќ никогаш не криела дека се омажила на 19 години, и дека се разведе една година подоцна, но никогаш претерано не го спомнувала бившиот сопруг, ниту кажала кој е тој навистина. Односот со него го коментираше со зборовите „младост – лудост“.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Василиќ беше одмазднички расположен кон Сека.

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Наводно, таа по објавувањето на цедето требало да му плати на бившиот 23.000 евра, но тоа никогаш не се случило, па во 2014 година Василиќ се заколнал дека ќе ја уб.ие!

ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
ФОТО: Инстаграм/ Сека Алексиќ
Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ
фото инстаграм/Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close