Кафе муабет

Ова е првата средба на Саша Поповиќ неговата ќерка Александра- погледнете како изгледа денес, порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Таа е копија на тато...

Саша Поповиќ во младоста важеше за голем заводник, но неговото срце го освои пејачката Сузана Јовановиќ со која е во брак со децении.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Пресвртница во неговиот живот била првата средба со ќерката Александра.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Ќерката на Саша Поповиќ денес е успешна студентка по продукција која не се експонира во јавноста и се труди да живее како секоја обична девојка.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Инаку пејачката од првиот брак го има синот Даниел, додека од вториот брак со директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ, ја има ќерката Александра…

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Таа е во брак со Саша Поповиќ долги години и токму за нмив се смета дека се во еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана, за која пејачката често зборуваше.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

На 17-годишна возраст, Сузана се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци откако се породи и се врати во семејната куќа. За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото архива

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

фото нстаграм/Саша Поповиќ

-“Како да е тој мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако еден маж може да ве” купи ” во животот, тогаш тоа е кога тој ќе го прифати твоето дете од неговиот прв брак. Тоа беше подобро и од тоа да добиев седмица на лото. Тој воопшто не ги дели Александра и Даниел. Обајцата се наши деца.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото Архива

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close